Ana SayfaRüya YorumlarıRüya Yorumu Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Rüya Yorumu Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

-

Rüyalar, insanlığın en anlaşılmaz fenomenlerinden biridir. Rüyalar çok eski tarihlerden itibaren, çeşitli kişilerce yorumlanmaya çalışılmış, zaman zamansa insanların ileride başına gelecek olaylara dair fikir verdiği düşünülmüştür. Psikoloji bilimine göreyse, rüyalar genel olarak bilinçaltımızın ürünü olan olaylardır. Birçok kişi, rüyalarında, gerçekte yaşadığı olayları tuhaf şekilde iç içe geçmiş şekilde gördüğünü anlatmıştır. Örneğin, okuduğunuz ilkokulda, üniversite arkadaşlarınızla bir şeyler yaşadığınız bir rüya görmek oldukça sık rastlanan bir durumdur.

Günümüzde rüya tabirleri ve rüya yorumları yapılmaya devam etmektedir. Rüya yorumlama yapılırken dikkat edilmesi gereken, rüya yorumu için artık gelenek haline gelmiş, dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır.

Rüya yorumu yapılırken neye dikkat edilir?

İlk olarak dikkat edilmesi gereken, rüya yorumu yapacak kişinin, rüyası yorumlanan kişinin olumsuz yönde etkilenmesini önlemek olmalıdır.  Yapılan rüya yorumu rüyayı gören kişiyi çok etkilerse, hayatta başına çeşitli olumsuzluklar gelebilir.

Gözden kaçırılmaması gereken bir nokta da, eğer görülen rüya dehşet verici derecede kötüyse, kimseye anlatılmamalıdır ve yorumlanması istenmemelidir. Çünkü çok kötü bir rüya muhtemelen rüyayı gören kişiyi çok etkileyecektir ve bu yüzden yanlış şekilde anlatacaktır. Bu da rüyanın düzgün şekilde yorumlanmasını engeller.

Eğer sık sık görülen bir rüya söz konusuysa, muhtemelen, kişinin bilinçaltında yer etmiş bir pişmanlık söz konusudur ve bu problemi çözmesi gerekmektedir. Bu noktanın da mutlaka üstünde durulmalıdır. Şu da bilinmelidir ki rüyaların mutlaka anlaşılır bir dili vardır. Eğer rüyada bir karmaşıklık söz konusuysa, tam olarak hatırlanamıyorsa bu durum şeytani bir rüyadır ve üzerinde fazla durulmamalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz