Ana SayfaMakyajRuj Nasıl Sürülür?

Ruj Nasıl Sürülür?

-

Ruj sürme işleminden önce yüz bölgesine yapılan fondöten dudaklara da uygulanır. Süreceğiniz ruj ile ten renginiz uyumlu olmalıdır. Aksi taktirde süreceğiniz ruj yüzünüzde sırıtacaktır. Fondötenin kapatıcı özelliği ile dudaklardaki siyah noktalar lekeler ve kırışıklıklar kaybolacaktır.

Dudak çevresine ruja yakın bir renkte çerçeve çizilir. Böylece dudaklara doğru şekil verilir. Rujun taşmaması için gerekli sınırı da çizmiş olursunuz. Ruj sürerken sert ve ufak bir dudak fırçası kullanmalısınız. Rujun uzun süre dayanması için çerçevenin dışına çıkmamaya özen gösterin.

Ruj sürme işleminden sonra dudakta mutlaka fazlalık olan boyalar kalacaktır. Bu boya kâğıt mendil ile dağıtmadan biraz bastırarak alınmalıdır. Mat bir dudak tonu istiyorsanız mendilinize hafif pudra sürebilirsiniz. Parlak bir dudak istiyorsanız rujla birlikte hafif parlatıcı sürebilirsiniz.

İnce dudaklı olmaktan şikâyet ediyorsanız dudakları dolgun göstermek için bir takım yöntemler kullanabilirsiniz. Dudak kalemini kullanarak hafif çizgi çekilir. Dudakların köşesinde bulunan kıvrımlarda boyanmalıdır. Parmaklar kullanılarak dudağın orta kısımları genişletilir. Dudak üzerine açık tonda bir ruj uygulanır. Dudak kalınlıkları birbirine eşit değilse ince olan tarafa yukarıdaki taktik uygulanır. Kalın olan dudağa ise normal ruj sürme işlemi yapılır.  Basit ruj teknikleri ile güzel görünebilirsiniz. Dudaklarınızın üzerinde yaptığı etkiyi arttırmak doğru ruj seçimi ve doğru ruj sürümüyle mümkündür. Makyajı abartmadan usulüne uygun biçimde yaparak güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

[irp posts=”1007″ name=”Kendi Rujunuzu Evinizde Kendiniz Yapın!”]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz