Ana SayfaPsikolojiRuhunuzu Güçlendirecek 7 Öneri

Ruhunuzu Güçlendirecek 7 Öneri

-

1-) Bir durum karşısında, durumdan çok sizin verdiğiniz tepkiler önemlidir. Bu nedenle, olayların akışı veya yönünden çok, sizin tavrınız ve tutumunuz önem taşır. Olumsuz olaylara, soğukkanlı ve sakin bakabilmelisiniz.

2-) Senin dışında hiç kimse senin yaralarını senden daha kolay iyileştiremez. Hayat boyunca zaman zaman darbeler alır, insanlardan veya toplumsal olaylardan olumsuz etkileniriz. Bu tip durumlarda siz gerçekten istemedikten sonra hiç kimse size yardım edemez. Size en iyi yardımı yine siz yapabilirsiniz.

3-) Anlamadığınız bir durumla mücadele edemezsiniz. İlk önce anlamaya ve anlamlandırmaya çalışın. Bir olay veya duruma karşı, anlamadan vereceğiniz tepkiler sizin aleyhinize sonuçlar doğurabilir. Doğru müdahale ve tepkiler geliştirebilmek için, önce durumu tam olarak kavrayın.

4-) Bir şeyi kontrol etmen, onu nasıl yaptığınla ilgilidir. Ve bir şey, her şeyi değiştirebilir. Olaylar bazen bizim isteğimizin çok dışında gelişse ve kontrolümüz dışında gerçekleşse bile, sizin bunlarla mücadele edebilmeniz tavrınızla ilgilidir. Yapacağınız çok küçük bir hamle ile her şeyin akışını değiştirebilirsiniz.

5-) Her güçlü ruh, fırtınadan sağ çıkmasını iyi bilir. Fırtınanın sizi savurup, darmadağın etmesine fırsat vermeyin. Fırtınayı arkanıza alarak, itici bir güç olarak kullanmayı öğrenin.

6-) Bizi sinirlendiren pek çok şey, genellikle başkalarının bize dayattıklarıyla ilgilidir ve bizi sinirlendiren her şey, aslında kendimizi tanımak için bir fırsattır. Yaşadığınız her olumsuz olayı cebinize koyun ve bir hayat tecrübesi olarak yanınızda taşıyın. İleride benzer olaylarla karşılaştığınızda mücadele gücünüzün arttığını göreceksiniz.

7-) Herkesten daha iyi olmanız gerektiği düşüncesine asla kapılmayın. Yarın, bugün olduğunuzdan daha iyi olabileceğinize inanın ve bunun için gayret gösterin yeter. Her insanın farklı potansiyel ve becerileri vardır. Siz yeter ki, potansiyelinizi zorlayın ve yeteneklerinizi fark edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz