Ana SayfaEstetikPRP Uygulaması Nedir?

PRP Uygulaması Nedir?

-

PRP uygulaması  ve diğer medilkal işlemler  sadece konusunda uzman kişilerce yapılmalıdır. Dermatoloji uzmanları tarafından, plastik cerrahlar tarafından veya medikal estetik uzmanı tarafından uygulanması gerekir. Doktor tarafından muayene edildikten sonra PRP uygulaması yapılıp yapılmayacağına karar verilir. Bu kadar doktor tarafından verilmelidir çünkü kendi kanınızla ilgili bir işlem olduğu için hata kabul etmez.

Nasıl Uygulanır? Bu uygulamanın gerçekleştirilebilmesi için önce sizden kan alınması gerekmektedir. Sizden yeterli miktarlarda kan alınarak bu kana santrifüj işlemi uygulanır. Bu işlem sonunda tüpteki kan çeşitli bileşenleri ayrılır Her milimetre içinde yaklaşık olarak 200000 Trombosit bulunur. Bu da kırmızı kan hücrelerinden oluşan kısma ayrılır. Böylece her milimetre de bir buçuk milyona kadar Trombosit bulunduran bir ürün elde edilir. Elde edilen ürün PRP ‘dir. Trombositler kanın pıhtılaşmasını sağlayan maddeler olarak bilinir ancak bilinen bu etkilerinin yanı sıra doku hasarını hızlı bir şekilde iyileştirmesi özelliği de bulunmaktadır. içeriğindeki büyüme faktörleri ile dokuda yenileme sağlar ve bulunduğu bölgedeki hasarı hızla iyileştirir. PRP ile elde edilen bu bölümü deri işlemlerinde kullanılabildiği gibi saça da enjekte edilebilmektedir.

Nerelerde Kullanılır? PRP yüz de istenilen bölgelerde kullanılabilir. Yüz ve boyun bölgesinde kullanıldığı gibi saçlardaki problemleri gidermek amacıyla saç derisinde de etkin olarak uygulanmaktadır Saç ve cilt üzerinde uygulanan PRP uyguması dokudaki hasarın iyileşmesini sağlayarak cildin eski sağlığına geri dönmesini sağlar. PRP tek başına uygulanabildiği gibi çeşitli işlemlerle kombine olarak da uygulanabilmektedir. PRP işlemi sayesinde cildinizde güneş lekeleri , morluk sorunları yaşıyorsanız prp uygulaması sonucunda  bu sorundan da kurtulabilirsiniz.

Yan Etkisi Var Mıdır? PRP uygulaması güvenli ellerde uygulandığı takdirde hiçbir yan etkisi ve  riski olmayan bir uygulamadır. Kullanılan enjektörler  her seans için tek kullanımlık olmalıdır. İşlemin temiz bir şekilde yapılması enfeksiyon riskine karşı oldukça önemlidir.

Kaç Seans Yapılmalı? PRP uygulamaları genellikle diğer uygulamalarla kombine olarak yapılır. Enjeksiyon şeklinde tek başına PRP uygulaması yapılacaksa ayda bir kere PRP uygulaması yeterli olacaktır. Başka işlemler ile birlikte kombine olarak PRP uygulaması yapacaksanız ayda iki kere bu uygulamayı yaptırabilirsiniz. Bu uygulama 3-4 seans yapılacaktır. PRP uygulamasını saçlarınız için daha sık yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz