Home Kişisel Bakım Protez Tırnak Hakkında Merak Edilenler

Protez Tırnak Hakkında Merak Edilenler

0
Protez Tırnak Hakkında Merak Edilenler

Protez tırnaklar, tırnak uzatmaktan sıkılan veya işin kolayını seçen bir çok bayanın tercihidir. Protez tırnak kullanırken bir çok konuda dikkat edilmesi gereken konular bulunmaktadır. İşte, protez tırnak hakkında bilinmesi gerekenler.

Protez tırnak

Tırnak teknisyeni bir sıvıyı bir toz ile karıştırıp karışımı tırnaklarınıza fırçalayacaktır. Genellikle tırnağınızın tamamını örterler, bazen de tırnaklarınıza uzatabilecek şekilde ipuçları veya esnek bir form eklerler.

Protez tırnak, havaya maruz kaldıkça sertleşir. Protez tırnak işlemi sırasında güçlü bir koku fark edebilirsiniz, ancak protez tırnak işlemi yapılan yerde iyi havalandırma olması koşuluyla bu koku zararlı olmayacaktır.

Bakım: Zamanla, protez tırnaklarınız büyür. Her iki üç haftada bir tırnakların rötuşlanması için tırnak protezi yaptırdığınız yere gitmek zorunda kalabilirsiniz.

Sökme: Protez tırnaklarınızı çıkarmaya karar verdiğinizde, tırnak bakım teknisyeni, ellerinizi oje sökücüsüyle ıslatacak ve hemen akabinde protez tırnaklarınızı kolay bir şekilde çıkarılmasını sağlayacaktır.

Jel tırnaklar

Geçmişteki diş macunu-kalın jel ürünlerinden farklı olarak, bugünün jelleri oje ile benzer bir tutarlılığa sahiptir.

Uzatmak için tırnaklarınıza, tırnak uçlarına veya tırnak applikélerine fırçalanırlar. Tırnak teknisyeni işlemi uyguladıktan sonra, ürünü sertleştirmek için tırnaklarınızı ultraviyole (UV) ışığında iki dakika bekletmeniz gerekir. İşlem sırasında herhangi bir koku söz konusu olmayacaktır.

Jeller tırnaklar daha pahalıdır, ancak herhangi bir rötuşa gerek kalmadan renklerini daha uzun süre tutabilirler; bu nedenle, fiyat konusunda daha yüksek tutarları ödemek zorunda kalırsınız.

Protez tırnaklar için ipuçları

  • Protez tırnakları soymayın. Tırnaklara yapışacak şekilde tasarlandığından, onları soyduğunuzda tırnağınızın en üst katmanından çıkar.
  • Yalnızca konuma veya fiyata dayanmak yerine, arkadaşlarınızın tavsiyelerine dayalı bir tırnak teknisyeni seçin.
  • Tırnak bakım salonunuz temiz olmalı ve kullanılan aletler, her defasında dezenfekte edilmiş olmalıdır.
  • Tırnak uzmanınız protez tırnak üzerinde çalışmadan önce ellerini yıkamalı ve sizler de aynı şekilde ellerinizi yıkamalısınız.
  • Hasar görmüş tırnağınızı kendiniz tedavi etmeye çalışmayın. Bir tırnak enfeksiyonu olmaması için profesyonel destek alın.
  • Teknisyeninize ziyaretleriniz sırasında tırnak bakımını nasıl yapmanız gerektiğine dair bilgiler almalısınız.
  • Protez tırnaklar, kolay bir işlem gibi görünse de oldukça ince detaylar isteyen bir işlem sürecini kapsamaktadır. Protez tırnak yaptırmak istiyorsanız, gideceğiniz güzellik merkezinin tanınmış, temiz, kaliteli bir yer olmasına özen göstermelisiniz.
  • Merdivenaltı olarak tabir edilen ”sözde” güzellik merkezlerinden uzak durun. Protez tırnak yaptırmak isterken, farklı sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalma ihtimali, sizleri zor durumda bırakabilir.
  • Protez tırnak yaptıracağınız yerde, aklınıza bu konu hakkında gelen tüm soruları sormaya çalışın. Hem protez tırnak hakkında bir çok konuda bilgi sahibi olacak, hem de protez tırnak işlemi yapacak olan teknisyenin protez tırnak hakkında ne denli bilgi sahibi olduğunu az çok anlamış olacaksınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version