Ana SayfaModaProaktif Olmak İçin Yapmanız Gereken 4 Adım

Proaktif Olmak İçin Yapmanız Gereken 4 Adım

-

Proaktif olmak, beklenen olayların önünde düşünmek ve hareket etmek demektir. Daha fazla işten kaçınmak için harika bir yöntem olmakla kalmaz, aynı zamanda sorunları önlemek için de çok önemli olabilir. Proaktif olmak için harekete geçin, sorumluluğunuzu benimseyin ve yanıtlarınızı kontrol edin. Geleceğinizi tahmin etmek ve problem yerine çözümlere odaklanmak gibi şeyler yaparak, daha mutlu ve daha proaktif bir görünüm kazanacaksınız.

# Beklemeyin ve Aksiyon Alın (Harekete Geçin)

1# Gelecekte neler olabileceğini düşünün. Ortaya çıkabilecek olası sorunları düşünerek ve gelecekteki olası değişikliklerden haberdar olarak, bu doğrultuda planlayıp hareket edebileceksiniz.
Örneğin, yakında tatile çıkacağınızı biliyorsanız, tatildeyken yapabileceğiniz yemekler ya da eğlenceli aktiviteler için şimdiden para ayırmaya başlayın.

#2 Daha az acil görevlerden uzak durun. Günlük görevleri yerine getirmek yerine günlük işlerinizi hallederek, kendiniz için daha az stres yaratırken, bu küçük görevlerin daha büyük bir soruna dönüşmediğinden emin olursunuz. Ön taraftaki küçük bir çaba, sizi daha sonradan daha büyük bir krizden kurtarabilir.
Önleyici bakım konusuna özellikle dikkat edin; bu, arabanızdaki akışkanların kontrol edilmesi, kilerinizin yeniden doldurulması veya her hafta tasarrufta biraz para yatırılması anlamına gelir.

#3 En önemli olan şeylere öncelik verin. Tamamlamak için bitmeyen görevler listesi zorlayıcı olabilir ve muhtemelen bir görevi tamamlamadan bir görevden diğerine gitmenize neden olabilir. Her şeyi aynı anda yapmaya çalışmak yerine, en önemlisi olan şeylere odaklanın ve bunları başarmayı hedefleyin.
Eğer yapılacaklar listenizde dolabın temizlenmesi, arabanın kontrol edilmesi ve yatak odasının yeniden düzenlenmesi gibi şeyler varsa, en önemli olana odaklanmalısınız.

#4 Çalışıyor olup olmadığını görmek için eylemlerinizi değerlendirin. Her seferinde bir süre, ne yaptığınızı yansıtmak için bir dakika durun. Hedeflerinize ulaşamıyorsanız, görevleri daha verimli bir şekilde nasıl gerçekleştirebileceğinizi düşünün ve yeni bir plan geliştirin.
Görevi tamamlamak için bir plan, kontrol listesi veya rutin oluşturun.
İşlemi gerçekleştirebileceğiniz, birleştirebileceğiniz veya kısaltabileceğiniz adımlar için bakın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz