Ana SayfaMakyajPratik ve Etkileyici Makyaj Teknikleri

Pratik ve Etkileyici Makyaj Teknikleri

-

Bazı durumlarda makyaj yapmaya uzun zaman ayırmak için, zamanımızın yeterli olmadığı anlar olur. Bu gibi durumlarda yapacağımız makyajı, abartısız bir şekilde ama etkileyici makyaj teknikleri kullanarak hızlıca yapmak mümkündür. Abartıya kaçmadan pratik bir şekilde uygulayabileceğiniz etkileyici makyaj teknikleri sayesinde, çok kısa sürede dışarı çıkmaya tam olarak hazır hale gelebilirsiniz.

Pratik ve Etkileyici Günlük Makyaj Teknikleri

Hızlı bir şekilde yapacağımız pratik ve etkileyici makyaj teknikleri sayesinde, çok kısa sürede güzel bir görünüme kavuşabiliriz.

  • Makyaj yapmadan önce detaya inmeden de olsa yapacağınız cilt temizleme işlemi, makyajın kalitesini daha net bir şekilde ortaya çıkaracaktır. Bu yüzden makyaja başlamadan önce, basit yöntemlerle de olsa cildinizi temizleyin.
  • Cilt temizliğinin ardından ilk olarak yüzünüze fondöten sürün. Yüzünüzde lekeler ya da sivilceler bulunuyorsa, en koyu renkli cilt lekelerinizin rengine yakın fondöten tercih etmek daha sağlıklı bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Burun, alın ya da çene kısmınızda yağlanma gibi sorunlar varsa, bu bölgelere daha az fondöten sürerek farkı en aza indirmeye çalışın. Bu küçük ama önemli detaylar ile iyi bir görüntü elde edebileceksiniz.
  • Ne kadar etkileyici makyaj teknikleri kullanırsanız kullanın, gözlerdeki detayı tam olarak ortaya çıkarmadıkça, amacınıza da tam olarak ulaşmış sayılmazsınız. Bu yüzden göz kapakları ve çevresine, fondöten renginden 2 ton daha açık renkli pudralı kapatıcı kullanın.
  • Gözleriniz küçükse, gözlerinizin üst iç ve alt iç taraflarına, ten renginizle daha uyumlu yağlı göz kalemi sürün. İri gözlere sahipseniz, göz altlarınıza siyah tonlarında ya da gri renkte göz kalemleri çekmeniz, daha buğulu ve güzel görünümlü gözlere sahip olmanızı sağlayacak ve çevrenizde dikkatleri hemen üzerinize çekeceksiniz.
  • Göz makyajının ardından, eyeliner kullanmak ta gözlerinizdeki çekiciliği biraz daha ön plana çıkarmanızı sağlar. Ancak eyeliner konusunda yeterli beceriye sahip değilseniz, pratik bir şekilde makyaj yapacağınız için, bu adımı atlamanız daha sağlıklı olacaktır. Çünkü yapacağınız basit hatalar, makyajınızın tamamının kötü gözükmesine neden olacaktır.
  • Maskara ya da rimel kullanırken, çok daha dikkatli olmaya özen gösterin. Maskara veya rimel sürerken aşağı doğru bakmak, daha iyi bir makyaj için oldukça önemli bir yer tutar.
  • Elmacık kemikleriniz normalden daha belirgin bir şekildeyse, elmacık kemiklerinizin etkileyici özelliğini daha fazla ön plana çıkarmak için, allık uygularken gülerek uygulayın. Aynı zamanda allık kullanılırken yukarı tarafa değil, kulağınıza doğru yatay pozisyonda sürün. Böylelikle zayıf yüz hattınızın, daha yuvarlak bir şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Ruj kullandığınızda belli bir zaman sonra rujun pullanarak dökülmemesi için, ruj sürmeden önce mutlaka dudaklarınızın nemlenmesini sağlayacak kremler kullanın. Bu uygulama, rujun nemin kaybettikten sonra dökülmesinin ve ortaya kötü bir görüntü çıkmasının önüne geçecektir.

Günlük ve Etkileyici Makyaj Teknikleri Aşamaları

Etkileyici makyaj teknikleri hakkındaki tüm detaylara hakim olmak için, makyaj aşamalarını göz ardı etmemek gerekir. Bu nedenle daha başarılı sonuçlar alabilmek adına,  makyaj teknikleri aşamaları hakkında genel bilgi sahibi olmak yararlı olacaktır.

Pratik ve Etkileyici Makyaj Teknikleri

Ten Üzerine Makyaj

Ten üzerine yapılan uygulama, makyajın temel taşını oluşturmakta olup, doğru yöntem ve malzemelerin kullanılması çok  önemlidir. Ayrıca ten üzerine yapılacak makyajdan önce temizlik, etkili bir makyaj için dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Makyaj yapmadığınız zamanlarda, teninizi tonikler yardımıyla iyice temizleyerek, nemlendirici kremler kullanmayı ihmal etmeyin. Kusursuz bir makyaj için, ten temizliği detayları ile yapılmalıdır.

Göz Makyajı

Makyajın en önemli aşamalarından biriside, göz makyajıdır. Dikkatli ve yeteri kadar özen gösterilmeden yapılan göz makyajı, yapacağınız tüm çabayı boşa çıkarmak için yeterli olacaktır. Güzel bir makyajın en önemli unsuru, abartıya kaçmadan gözleri ön plana çıkarmaktır. Göz kalemi ile gözlerin etrafını dikkatli bir şekilde çerçeveledikten sonra, kirpikleri siyah maskara ile öne çıkarmak, iyi bir göz makyajı için olmazsa olmazlar arasındadır.

Pratik ve Etkileyici Makyaj Teknikleri

Dudak Makyajı

Dudak makyajı da, diğer aşamalar gibi önem arz eden aşamalardan birisidir. Nude tonlarının moda olduğu bu günlerde, dudak parlatıcı kremleri de dikkatli bir şekilde kullanarak, makyajınızı daha ön plana çıkarabilirsiniz. Ruju sürmeden önce kullanacağınız nemlendirici parlatıcılar, rujun kuruyarak pullanmasının önüne geçecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz