Ana SayfaKişisel GelişimPozitif Yaklaşım

Pozitif Yaklaşım

-

Baktığınız yerden çok oraya hangi açıdan baktığınız önemlidir. Görmek istediklerimizi görürüz genelde, olanı ise çoğu zaman görmeyiz ya da görmezden geliriz. Yaşama olumsuz bir bakış açısıyla bakan kişiler doğal olarak olumsuz durumlarla sınanırlar. Verdiklerini geri almak, ektiğimizi biçmek ya da farkında olmadan ürettiğimiz düşüncelerimizin gerçek olmasına vurgu yapan çok klişe sözler vardır bu konuda.

Olumsuz düşünmek bir hastalıktır fakat iyi şey şudur ki tedavi edilebilir ve tamamen yok edilebilir. Önemli olan, alışkanlık haline dönüşen negatif düşünce şeklinin değiştirilmesidir.

Pozitif Yaklaşım

Pozitif yaklaşım ile hayatımıza baktığımızda neler değişir?

Yaşam, doğru pencereden bakıldığında fazlasıyla güzel ve çekicidir. Fakat negatif düşünce alışkanlığı dikkatsiz davranmamıza, güzellikleri ıskalamamıza ve günümüzün düşük enerjide geçmesine neden olur. Hayattaki güzel şeylere odaklanarak, onları fark ederek, ayrıntılarına bakarak mutlu olmak çok kolaydır. Bunu, 5 duyumuzu açmakla başarabiliriz. Bir an durun ve çevrenizde olan bitenlere kulak kabartın, seslere dikkat edin, gördüklerinize dikkat edin, dokunduklarınızı hissedin. Yediğiniz şeylerin tadının farkına varın. Bakın bakalım neler oluyormuş? Neleri kaçırıyormuşsunuz? Sokakta bağıran bir çocuk, makinelerin gürültüsü, kahvenin aroması, halıdaki hiç fark etmediğini desenler… Siz onları görseniz de görmeseniz de var olmaya devam edecekler.

Pozitif Yaklaşım

Şükrederek negatif enerjiyi yok edebilirsiniz

Sabah kalktığınızda, sadece uyanabildiğiniz için şükrettiğiniz oldu mu? Ya da nefes almanızın nasıl bir ayrıcalık olduğunu düşündünüz mü daha önce? Sürekli yaptığımız şeyler, bize verilen muazzam hediyelerdir. Yapabildiklerimize bakmayı denesek, yapamadıklarımızdan kat kat fazla olduklarını rahatlıkla görebiliriz halbuki.

Gün içinde yaşadığımız güzel şeylerin farkına vararak, olumsuz düşüncelerin yerine olumlularını koyarak negatif enerjiden kurtulabiliriz. Şükretmek, hayatınızda sahip olduğunuz şeyleri daha iyi görmenizi ve onlara sahip çıkmanızı sağlar. Daha fazlasını istemek yerine elinizdekilerle yetinmek, farklı bir enerji yaratarak sahip olduklarınızı çoğaltır. Bu ilginç bir durumdur, varlığını fark ettiğimiz şeyler çoğalarak bize geri gelirler. Fakat onları görmediğimizde değer kaybederek yok olurlar.

Pozitif Yaklaşım

Hayata Gülümseyin

Sabah uyandığınızda ilk olarak kendinize, sonra da ailenize gülümsemeyi ihmal etmeyin. Eşinize, çocuklarınıza, annenize, babanıza, komşunuza ya da arkadaşlarınıza gülen yüzünüzü gösterin. Sizden yansıyan enerji çevrenize yayılacak ve aynen size geri dönecektir.

Fiziksel değişimler ruhsal değişimleri beraberinde getirir. Siz kendinizi duygusal olarak değiştiremiyorsanız fiziksel olarak değiştirmeyi deneyin. Kadınların canları sıkıldığında, kendilerini kötü hissettiklerinde kuaföre gitmelerinin altında yatan neden aslında budur. Kendilerini değiştirerek ruhsal durumlarını yenilemek isterler. Ya da evdeki mobilyaların yerlerini değiştirmek de buna örnek olarak verilebilir. Durağan enerjinin hareket etmesi, tıkanıklığı çözer. Negatif enerjilerle sıkışmış bir düşünce akışı, bedende ya da çevrede yapılan düzenlemeler ile çözülebilir ve kişiler çok daha mutlu ve rahat hissedebilirler. Gülümsediğinizde enerji seviyenizi yükseltir ve bambaşka bir boyuta geçersiniz.

Sorunlarla barışın

Toz pembe bir dünya olmadığını ve olamayacağını kabul etmelisiniz öncelikle. Hayatta her zaman sorunlar olacaktır, sorunsuz bir hayat çekilmez ve sıradan olmaya mahkumdur. Sıkıntılar, farklı düşünmeyi, farklı çözümler için değişik davranmayı gerektirir ve hayatın monotonluğunu yok ederler. Sorunları çözerken onlara bakış açınızı geliştirmek, onlarla daha kolay baş edebilmenizi sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz