Home Kişisel Gelişim Pozitif Olmanıza Yardımcı Olacak 10 Öneri

Pozitif Olmanıza Yardımcı Olacak 10 Öneri

0
Pozitif Olmanıza Yardımcı Olacak 10 Öneri

1-) Dün için yapılabilecek bir şey olmasa da, yarını kazanmak ya da kaybetmek elinizdedir. Geçmişinizden çıkarımlar yaparak, geleceğinize yatırım yapın.

2-) Her doğan gün, yeni seçenekler sunar. Yeter ki siz görmesini ve değerlendirmesini bilin. İki günü bir olan zarardadır. Doğan her yeni günde, kendinizi bir adım daha ileriye taşıyın.

3-) Negatif bir zihinle, pozitif bir hayat sürdüremezsiniz. Önce düşünce sisteminizi yenileyin. Hayatınıza yeni pencereler açın ve hayata pozitif pencerelerden bakmayı öğrenin.

4-) Zor yollar, sık sık güzel sonuçlar doğurur. Bu yüzden kolay yoldan elde edilebilecek her şeyden uzak durun. Kolay bulunan, kolay kaybedilir. Siz zor olanı seçin.

5-) Gün ışığını bulamazsanız, siz gün ışığı olun. İnsanlara umut dağıtın. Karanlık gecelerde, kutup yıldızını göremezseniz, kutup yıldızı olmayı deneyin.

6-) Hayat zordur. Daha zoru da, şu kısa dünya hayatında sonsuz bir hayatı kazanmaktır. Kalbim temiz demekle sıyrılacağınızı sanmayın. Kalbinizin temizliğini, Yaradan’a ve yarattığı canlı/cansız tüm varlıklara gösterin.

7-) Yüzünü güneşe dönersen, gölgeni görmezsin. Gölgenizle oyalanmayı bırakın ve kainatın tek güneşine yönelin.

😎 En önemli şey, yaşadığınız hayattan zevk almak ve mutlu olmaktır. Ama unutma ki bunun yolu, her canının istediğini yapmaktan geçmez. Sonsuz özgürlük, sonsuz ızdırap demektir. Helal daire, keyfe kafidir.

9-) Hayatın %10’u bize ne olduğudur. %90’ı ise, bu olaylar üzerine yaptığımız değerlendirmelerdir. Olan bitenleri tartışıp, konuşurken hayatı ıskalamayın.

10-) Sadece gülümseyin. Tanıdığınız, tanımadığınız bütün insanlardan tebessümünüzü esirgemeyin.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version