Ana SayfaCilt BakımıPortakal Peelingi Tarifi

Portakal Peelingi Tarifi

-

Cildinizin sıkılaşması, canlanması ve pürüzsüz hale gelmesi için birçok yöntem var. Cilt yapınıza uygun maske ve kürleri kullanmalısınız. Yapılan temizleme işlerinde buna dikkat edilmemektedir. Yanlış kullanım sizi olumsuz etkileyecektir. Peeling haftada 1 yapıldığında etki eden bir uygulamadır. Yan etkilere maruz kalmamak için kullanım sıklığına dikkat etmelisiniz. Bekleme süresinin de makul ölçülerde olması gerekmektedir.

Sıkça kullanılan bu karışımın nasıl hazırlandığına ve kullanıldığına bakalım. Gereken malzemeler 2 yemek kaşığı portakal kabuğu, 1 yemek kaşığı su, 1 tatlı kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı yulaf ezmesidir. Toniğimizi hangi tarihte yapacaksak 1 hafta önceden portakal kabuklarımızı rendeleyip kurutuyoruz. Uygulamayı gerçekleştireceğimiz zaman portakal kabukları ile diğer malzemeleri iyice karıştırıyoruz. Oluşan bu karışımı cildimize uyguluyoruz. Bekleme süresi 5 ile 15 dakika arasında olmalıdır. Uygulanacak bölgenin temiz ve kuru olmasına dikkat ediyoruz.

[irp posts=”660″ name=”Yağlı Ciltler İçin Peeling Yöntemleri”]

Portakal kabuğu dışında portakal suyu ve mısır unundan oluşan bir karışımla da yine cildinize taze bir görünüm ve canlılık katabilirsiniz. Cildinizdeki lekelerin ve sağlıksız derinin atılmasında size yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz