Ana SayfaMakyajPorselen Makyaj Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Porselen Makyaj Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Porselen Makyaj Nedir?

-

Porselen Makyaj: Makyaj uygulamaları biz kadınlar tarafından sıklıkla uygulanmaktadır. Ancak makyaj uygulamaları içinde öyle bir makyaj türü var ki hayran kalmamak mümkün değil. Bu makyaj uygulaması Porselen Makyaj’dır. Ancak bu makyaj ağır bir makyaj olduğu için günlük olarak yapılması uygun değildir. Bu uygulamaları sadece özel günlerde yapmalısınız.

Nedir? Porselen makyaj genellikle özel günlerde yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama ile sorunlu cilde sahip kişiler  ciltlerindeki sorunları görünmez hale getirebilirler. Makyaj ile  bütün lekeler renk bozukluğu ve yaşlanma belirtileri görünmez hale getirilebilir. Ayrıca kırışıklıklar üzerinde etkili olması ile mucizevi bir makyaj olarak bilinir. %100 net görünüm sağlar ve aynı zamanda da suya dayanıklıdır.

Kimler Tarafından Yapılmalı?

Porselen makyaj uygulaması zor bir işlem olduğu için mutlaka bu konuda profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Eğer acemi kişiler tarafından yapılırsa oldukça komik görüntüler ortaya çıkarabilirsiniz. Ayrıca bu makyaj için kullanılan makyaj malzemeleri de farklıdır. Porselen makyaj için oldukça yoğun kıvamlı malzemeler kullanılır. Bunlar da doğru uygulandığı takdirde kolaylıkla fark edilebildiği için makyaj konusunda tecrübeli biri tarafından yapılmadığı zaman yüzünüzde çok ağır bir makyaj olduğu belli olacaktır. Bu makyajın yapımında kullanılan pudralar ile diğer makyaj malzemelerinden farklıdır. Bu makyajda kullanılan pudralar oldukça yoğun kıvamlı ve sert bir yapıya sahiptir. Taş pudra adı verilen bu pudralar yalnızca bu makyaj için kullanılmak üzere üretilmiştir.

Hangi Malzemeler Kullanılır? Porselen makyaj için porselen makyaj fondöteni, taş pudra, yoğun kapatıcı özellikteki concealer, aydınlatıcı ürünler kalıcı dudak kalemleri-rujlar ve farklı renkteki farlar kullanılır.

Nasıl Yapılır? Bu makyaj uygulaması sadece özel günler için yapılır. Yaklaşık olarak 48 saat kalıcıdır. Cilt temizlendikten sonra bir kapatıcı ile cildinizdeki bütün sorunlu bölgeler yani sivilce, leke, çil ve izler kapatılır. Buraların kapatılmasının ardından tüm cildinize ayrıca boyun ve dekolteye de fondöten iyice yedirilerek sürülür. Bu aşamadan sonra göz makyajına geçilir, göz makyajı tamamlandıktan sonra fondöteni sabitlemek için taş pudra uygulanır. Eyeliner ve diğer makyaj  işlemleri de uygulandıktan sonra makyaj sabitleme spreyi ile makyaj bitirilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz