Ana SayfaEstetikPopo Estetiği Nasıl Yapılır?

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

-

Popo, kadının dış görünümünde ki en dikkat çeken bölgelerden biridir. Her kadın, dolgun, yuvarlak ve dik bir popoya sahip olmak ister. Tıpkı Brazilya’lı poposu gibi. Bu sebepten dolayı da çeşitli popo estetiklerinden yaptırarak istedikleri görünüme kavuşmayı hedeflerler. Ancak son zamanlarda kalça estetiği sadece kadınlar tarafından değil, erkekler tarafından da tercih edilmekte ve uygulanmaktadır.

Kalça estetiği, kişinin fiziki yapısına göre değişiklik gösterir ve bir çok uygulama metodu vardır.

En sık tercih edilen yöntemler ise;

  • Yağ enjeksiyonu
  • Popo protezi (Silikon ile popo büyütme)
  • Popo kaldırma
  • Ameliyatsız popo büyütme yöntemleridir.

Bu ameliyat yöntemleri ile, kalça ve popoda estetik görüntü, dolgunlaştırma ve şekil düzeltme, popo dikleştirme veya popo küçültme gibi işlemler yapılabilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu İle Popo Büyütme

Basen ve bel bölgesindeki yağın, poponun alt ve dış tarafından lazer liposuction ve ince kanül yardımı ile alınması ve popoda belirlenen bölgeye enjekte edilmesi işlemidir. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme operasyonunda, kişinin kendisinden yağ alınır ve bu yağ özel işlemler ile yoğunlaştırıldıktan sonra poponun üst kısmına yerleştirilerek dolgunlaşması sağlanır.

Protez (Silikon) Yöntemi İle Popo Büyütme

Protez ile popo büyütme işlemi, popo üzerinde yer alan yağın dolgunluk seviyesinin yeterli düzeyde olmaması halinde uygulanmaktadır. Poponun arkaya doğru daha fazla çıkık, volümlü ve yüksek durmasına destek olur. Bu protezleri kalça bölgesi için özel tasarlanmış silikonlardır. Genellikle adale içerisine yerleştirilir ve herhangi bir ameliyat izi görülmez.

 Popo Kaldırma Yöntemi

Aşırı kilo alma ve vermenin etkisi ile cilt içerisinde boşalma ve çökmeye maruz kalan kişiler tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Karnın alt kısmından ve poponun üst bölgesinden deri çıkartılarak bütün kalça bölgesinin askı işlemi sayesinde yukarı alınması ile tamamlanır.

Cildin kalitesi orta ve üzeri olan kişilerde, yağ enjeksiyonu ile popo protezi yeterli olmaktadır.

Ameliyatsız Popo Büyütme Yöntemi

Kalça dokusunun daha dolgun ve çekici bir hal alabilmesi amacı ile herhangi bir ameliyat gerektirmeden uygulanan hidrofilik jel yöntemidir. Hidrofilik jel, insan dokuları ile yüksek oranda uyuma sahiptir ve %98 i sudan oluşur. Bu sebepten dolayı da uygulama sonrasında doğal bir görünüm katar. Güvenilir bir yöntem olmasından ziyade, uzun süreli etkiye de sahiptir.

Ameliyatsız kalça büyütme işleminin en önemli özelliği, uygulamanın gerçekleştirilmesinin ardından, hemen iyileşmenin sağlanabilmesidir. İşlem, kalça kontörünün dış kadranından tek giriş noktası ile yapılır ve tek iğne deliğinin açılması yeterli olur. İşlem sonrasında hastanede yatılmasına gerek yoktur ve oratalama olarak 45 dakika civarında sürer. İşlem tamamlandıktan sonra, göz ile görülür bir fark ortaya çıkar.

Ameliyat Öncesi Dikkat Edilecek Noktalar

Tıpkı diğer ameliyatlarda olduğu gibi, kalça estetiği yaptırmadan önce de aspirin ve sigara kullanımı durdurulmalıdır. Kan sulandırıcı ilaç ve benzeri ürünlerden de uzak durulmalı, kalça estetiği öncesi ve sonrasında olası kanama komplikasyonlarına karşı tedbir alınmalıdır.

[irp posts=”1298″ name=”Jinekomasti Estetik Uygulaması”]

Anestezi Yöntemi ve Süresi Nedir?

Ameliyatsız popo büyütme yöntemi dışındaki teknikler, ameliyathane ortamı içerisinde yapıldığından dolayı, kişiye genel anestezi uygulanır. Yapılacak olan işlemler ve teknikler göz önüne alınarak, bu süre değişiklik gösterir. 2 saat ile 7 saat arasında değişiklik gösteren operason ve uygulamalar vardır.

İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer?

Genellikle kalça estetiği yaptıranların hastanede yatmalarına gerek duyulmaz. Operasyonun tamamlanmasının ardından, 3 ile 6 hafta arasında korse kullanılması istenir. iyileşme süreci ise yapılan işleme göre değişiklik gösterdiği gibi, 2 ile 10 gün arasında sürer. Oluşan şişliklerin düzelmesi ve kalçanın asıl formuna kavuşması 3 ile 6 ayı bulurken, yaklaşık 1 ay sonra spor hayatına geri dönülebilir. Popo protezi yapılmasının ardından, kişinin oturup kalkmasına bir müddet dikkat etmesi gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz