Ana SayfaModaPiyango Sayesinde Hayatı Değişen 7 İnsan

Piyango Sayesinde Hayatı Değişen 7 İnsan

-

Hepimiz bazen piyangoyu kazanmayı hayal ederiz, hayatımız sanki bu şanstan sonra peri masalı haline gelecek diye düşünürüz. Bunun yanında, büyük para büyük bir mücadeledir ve herkes bunun için hazır değildir, aslında bunu da oldukça iyi biliriz.

Necibe.com olarak, piyango ile oldukça yüksek şans elde eden insanların nasıl davrandıklarını anlatan çeşitli hikayeleri bir araya getirdik; hepsi de hayatın kendisi gibi farklı ve enteresan.

“Chavs Kralı” Mickey Carroll, £ 10M

Piyango Sayesinde Hayatı Değişen 7 İnsan

2002’de 19 yaşında İskoç bir çöpçü, piyango sayesinde 10 milyon sterlin kazandı. Kendini ağır altın elbiseler ile süsledi, havuzlu 700.000 £ elit malikaneyi satın aldı ve orada çılgın partilere ev sahipliği yapmaya başladı. Bir zamanlar o ve arkadaşları gece boyunca sokakları kullandılar ve bir mancınık ile çelik toplar fırlattılar, üstelik bunları yaparken 32 arabayı paramparça ettiler.

Mickey yani “Lotto lout” ve “Chavs Kralı” olarakta bilinen adamın parası birkaç yıl içinde hızlı bir şekilde bitti ve tüm varlığını hızlı bir şekilde elden çıkarttı. Hala daha borcu olan Mickey yavaş yavaş borçlarını ödemeye devam ediyor. Yine bir çöpçü olarak çalışıyor ve tamir işi yapıyor.Tüm bunlara rağmen hala kendisi şunları söylüyor; “Pişman değilim”

“Harika Romeo” Karl Crompton, £ 11M

Piyango Sayesinde Hayatı Değişen 7 İnsan

1996’da Karl Crompton yaklaşık 11 milyon sterlin tutarında bir piyango kazandı ve paparazzi’lerin çok yakından takip ettiği biri haline geldi. Gencin playboy görünümü vardı. Lüks şeyler satın alarak ve vahşi partiler düzenleyerek bir rock yıldızının hayatını yaşıyormuş gibi davranıyordu. “Harika Romeo” olarak tanındı ve İngiltere’deki en çok peşinden koşulan bekar biri olarak adlandırılmaya başladı.

Eğer şansı yolunda gitmeseydi, muhtemelen tüm parasını boşa harcayacaktı. Ancak Karl, paranın bir kısmını emlak alanına yatırdı ve sonunda servetini ikiye katladı. Şuan eski sınıf arkadaşıyla evli; kendi büyük ve lüks evlerinde yaşıyorlar ve çok mutlu bir hayat sürüyorlar.

“Gizli milyoner” David Ashcroft, £12M

Piyango Sayesinde Hayatı Değişen 7 İnsan

30 yaşındaki mobilya restoratörü David Ashcroft, İngiltere’deki en ünlü şanslı adamlardan biri olarak tanınıyor, ancak diğerlerinden oldukça farklı: 1997’de piyangoyu kazandıktan sonra, hayatında tek bir şeyi bile değiştirmedi.

Parayla yaptığı tek şey bir iş amaçlı kamyon alması, bir Mitsubishi sedan ve ailesine bir römork satın alması, bunun dışında kendisinin sahip olduğu veranda üzerinde bazı onarımlar yapmasıydı. Ferrarisi vardı, ama akrabalarına verdi. Gazeteler onu “gizli milyoner” olarak adlandırdı ve hala para harcamasını ya da lüks hayat sürmesini görmek için takip ediyorlar . Ancak 2013’teki en yeni ve heyecan verici haber, pencerelerini değiştirmesiydi. Çılgın partiler için oldukça bekleyeceğiz gibi duruyor.

Brad Duke, amaçları olan 220 milyon dolarlık bir adam

Piyango Sayesinde Hayatı Değişen 7 İnsan

ABD Idaho’lu Brad Duke, piyangoyu kazanmadan önce bile iyi bir konumdaydı: 5 franchise Gold Gym fitness merkezine sahipti. 2005’te piyangoyu kazandıktan sonra, bu parayı olabildiğince katlamak ve insanlara yardım etmek istediğini söyledi.

Brad sözüne sadık kalırken, spor salonlarını yönetti ve hayır işi yaparken hisse senetlerine ve gayrimenkullere yatırım yaptı. Henüz daha yeni başlamışken bile varlığını ikiye katladı ve hedefe ulaştığı zaman kendi hakkında bir kitap yazmak istediğini söyledi. “Doğru olduğunu düşündüğüm şeyi bu para ile gerçekleştirmek ve deneyimimi başkalarıyla paylaşmak istiyorum”

Andrew J. Whittaker Jr, belki de en talihsiz şanslı adam, $314M

Piyango Sayesinde Hayatı Değişen 7 İnsan

Andrew “Jack” Whittaker, Powerball piyangolarının ikramiyesini kazandığında, herkes 17 milyon dolar olarak tahmin edilen kendi inşaat şirketinin fonlarını artırabileceğini ve gelişmesini sağlayabileceğini düşünüyordu. İlk başta herşey yolunda gidiyordu: Jack ödülün % 10’unu dışardaki insanlara harcamaya karar verdi ve ona bu şanslı bilet satan dükkan asistanı için bir ev ve araba satın aldı.

Ama sonra Jack’in içindeki şeytan onu daha kötü duruma getirdi. İçki ve kumara başlamıştı, çok miktarda para harcıyordu. İlk olarak, soyguncular arabasından 500.000 dolar çaldılar. Sonra birisi banka hesaplarını karşılıksız çekler ile temizledi. 2016’da, Jack’in sigortasız evi yandı. Sonuç olarak, 4 yıl içinde, Whittaker beş kuruşsuz bir adam olarak kaldı ve bir kumarhaneye 1,5 milyon dolar borcu da üzerine kaldı.

Piyangoya dava açmak isteyen Jane Park, £ 1M

Piyango Sayesinde Hayatı Değişen 7 İnsan

Jane Park, şimdiye kadarki en genç büyük piyango talihlisi oldu: 17 yaşındayken EuroMillions’ı kazandı. Jane hızlı bir şekilde ve mutlu bir şekilde alışveriş çılgınlığına başladı, ancak 4 yıl sonra piyango yönetimine dava açmak istediğini söyledi: Kız çok fazla nefretle karşı karşıya kaldı ve tehtitler yüzünden gerçek anlamda korktuğu için özel güvenlik kiralamak zorunda kaldı. “Hayatım eğer bu ödülü kazanmasaydım 10 kat daha iyi olabilirdi,” dedi.

Peter Lavery, eski otobüs şoförü, £10M

Piyango Sayesinde Hayatı Değişen 7 İnsan

Basit bir otobüs şoförü olmasına rağmen, Belfast’tan Peter Lavery kazandığı ödülden en iyi şekilde yararlanan kişilerden biri: birkaç işyeri açtı, en meşhuru Cooley Whisky İçki İmalathanesi’ydi. İçki İmalathanesinin yanı sıra, içki tatma odası ve 200 kişilik bir restorana sahip.

Peter harika harmanlanmış İrlandalı viski olan Danny Boy’u üretiyor. “Kazanmadan önce yaptığımdan daha fazla çalışıyorum,” diyor Peter. “Ben çok mutluyum ve kurduğum bu iş benim için başka bir piyango ödülüne benziyor”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz