Ana SayfaSporPilates ve Faydaları

Pilates ve Faydaları

-

Son yıllarda popüler olmuş sporlara baktığımızda ilk sırada pilates karşımıza çıkmaktadır. Televizyonlarda sürekli uzmanlarını gördüğümüz bu sporun ilk hayatımıza girişi, zayıflamaya olan yardımı ile olmuştur. Özellikle birçok kadın, zayıflamaya yönelik olumlu etkisi nedeniyle pilates salonlarına akın etmeye başlamıştır.

Pilates yapmanın tek faydası zayıflama değil

Günümüzde herkes tarafından bilindiği gibi, pilates ciddi oranda kalori yaktırır. Yakılan kalori miktarı arttıkça doğal olarak daha dazla kilo verirsiniz. Bu yüzden, kilo vermek için yapılan sporlar arasından en popüler olanı haline gelmiştir. Fakat bununla birlikte birçok faydası daha vardır. İlk olarak omurga şeklini düzeltmesini sayabiliriz. Özellikle ofislerde, bilgisayar başında çalışan insanlar ve sürekli ev işleri yapan ev hanımları, vücutlarını doğru pozisyonda tutmadıklarından, bir süre sonra omurga şekillerinin bozulmasından dolayı bellerinde ve sırtlarında çeşitli problemlerle karşılaşırlar. Bu problemlerin düzeltilmesinde ciddi bir rol oynar.

Günümüz insanının en büyük problemlerinden biri olan gerginliğin ve stresin vücutta atılmasını sağlar. Ayrıca kasları güçlendirir ve vücudun güzel bir görünüm almasına neden olur. Kasları belirginleştirmek için en uygun sporlardan biridir. Kan dolaşımını hızlandırır. Vücudunuzu güçlendirdiği için, gelecekte olabilecek yaralanma ve sakatlanmalara karşı daha dirençli olmanızı sağlar.  Daha esnek bir fiziğiniz olmasını sağlar. Kasılmalar, kramp gibi problemler sizden uzaklaşır.  Denge mekanizmanızı güçlendirir ve daha iyi denge kurmanızı sağlar. Kısacası, mükemmel bir vücuda sahip olmanız için gereken her şeye sahiptir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz