Ana SayfaSporPilates İle Zayıflamak Mümkün Mü?

Pilates İle Zayıflamak Mümkün Mü?

-

Spor branşları arasında ayrım yapılmamalıdır. Fakat bölgesel zayıflama ya da sıkılaşma söz konusu olduğunda pilates daha etkili bir yöntem olarak görülmektedir. Bu sıkılaşma pilates seanslarında yapılan hareketlerin tekrarlanmasından kaynaklanmaktadır. Tekrarlanan hareketler kasların sürekli olarak çalışmasını ve harekete geçmesini sağlamaktadır. Kadınlar pilates seanslarında diledikleri bölge için çalışma yapabilmektedir. Bu durum da pilates hareketlerinin önemini tekrar anlatmaktadır.

Pilates zayıflama amacı ile görülmese de sıkılaşarak zayıflamak isteyenlerin ilk tercihlerinden olmaktadır. Fazla kilo verme dışında zayıflama isteyen kişiler bu spor branşını tercih edebilmektedir. Kadınlara özel yapılması da daha çok kişinin ilgi göstermesini sağlamaktadır. Pilates hareketleri kişinin daha düzgün bir duruşa ve vücuda sahip olmasını sağlamaktadır. Bu özellikleri pilatesin son zamanların en çok tercih edilen spor branşlarından bir tanesi olmasına yardımcı olmaktadır.

[irp posts=”1084″ name=”Pilates ve Faydaları”]

Pilates hareketleri ev ortamında yapıldığında da etkili olmaktadır. Bu sayede spor salonlarına para vermeden ev ortamında spor yapmanız mümkündür. Sıkılaşmak istediğiniz bölgeye özel hareketler yaparak kısa zaman içinde dilediğiniz vücuda sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz