penis boyum

Cinsel organın boyu en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Türkiye’de penis boyu ortalamasına bakıldığında Japonlara göre penis boyu uzunluğu yüksekken, Avrupalılara göre penis boyu uzunluğu düşük kalmaktadır.

Penis boyu uzunluğu erkeğin boyuna, ırk ve yaşına göre farklılıklar gösterebilmektedir. Bir yetişkin erkeğin ereksiyon halinde olmadığında penis boyu ortalama 9.5 cm’dir.

Yaşa Göre Penis Boyu Uzunluğu

Penisimin boyu normal mi diye merak eden erkekler yaşa göre ortalama penis boyu uzunluğuna bakabilirler. Yaşa göre ereksiyon halinde olan bir erkeğin ortalama penis boyu uzunluğu aşağıda verilmiştir:

  • 12 yaşında bir erkekte ortalama penis boyu uzunluğu: 5.8 cm
  • 13 yaşında bir erkekte ortalama penis boyu uzunluğu: 8.6 cm
  • 14 yaşında bir erkekte ortalama penis boyu uzunluğu: 9.9 cm
  • 15 yaşında bir erkekte ortalama penis boyu uzunluğu: 12.8 cm
  • 16 yaşında bir erkekte ortalama penis boyu uzunluğu13.6 cm
  • 17 yaşında bir erkekte ortalama penis boyu uzunluğu: 14.5 cm
  • 18 yaşında bir erkekte ortalama penis boyu uzunluğu: 15 cm
  • 19 yaşında bir erkekte ortalama penis boyu uzunluğu: 15.2 cm
  • 20 yaş ve üstü bir erkekte ortalama penis boyu uzunluğu: 15.5 cm
Cinsel İlişkide Ten Uyumu

Penis Uzunluğu Nasıl Ölçülür?

Ereksiyon halindeyken bir erkek penis boyunu ölçmek için penisin ucundan başlayıp kasığa kadar olan kısmın ölçülmesi gerekmektedir. Penis boyu ölçülürken kasığa değdiği kısma kadar penis boyu ölçülür, ancak vücudun iç kısmında yer alan penis kökü penis boyu uzunluğuna dahil edilmez.

Türkiye’de penis boyu uzunluğu ortalaması 13.9 cm’dir. Dünya ortalaması ile Türkiye’deki erkeklerin penis boyu uzunluğu ortalaması aynıdır. Türkiye’de penis boyu uzunluğu dünya ülkelerinin penis boyu uzunluğuna göre oldukça ideal durumdadır.

Penis Boyu Haritası

Penis Kalınlığı Nasıl Olmalıdır?

Pek çok erkek penis boyu uzunluğunun normal olup olmadığını merak etmektedir. Penis boyu uzunluğu kadar penis boyunun kalınlığı da erkeklerin merak ettiği konular arasında yer almaktadır.

Yetişkin bir erkeğin ereksiyon hali dışında penis kalınlığı ortalama 10 cm’dir. Ereksiyon halinde olan yetişkin bir erkeğin penis çevresi kalınlığı ise ortalama 12.5 cm’dir.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı buraya yazın