Ana SayfaAşkPartnerinizle Flört Eden Birisini Görünce Ne Yapmalısınız?

Partnerinizle Flört Eden Birisini Görünce Ne Yapmalısınız?

Flört Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

-

Duymak istediğiniz şey bu değil ama bazen görmezden gelmek daha iyidir.

Herkesin ilişkide farklı sınırları vardır. Bazı insanlar için, sosyal medyada eski sevgilisini takip etmek sınır dışı bir hareket sayılırken, başkaları için ise partnerinin biriyle birşeyler içmesi sorun bile olmaz.

Biraz gri bir alan olan flörtten konuşalım. Flört, farklı insanlar için çok farklı yollar anlamına gelir. Flörtün anlamı bir kişi için “masum”  olabilirken, başka bir kişi için “uygunsuz” olabiliyor. Peki, birisi partnerinizle flört ettiğinde ne yaparsınız? Bazı flörtlerde, sadece gitmesine izin vermek daha kolay olabilir – ama eşinize ya da flört yapan kişiye bir şey söylemeniz gereken zamanlar da olabilir. Akılda tutulması gerekenler bazı noktalar şunlar;

#Hafifse, Önemsemeyin 

Hayatınızda hiçbir etkisi olmayan bir kişi ise, en iyi seçenek onun gitmesine izin vermek olabilir. Önünüzde gerçekleşiyor gerçeği, aktiviteyle ilgili sebeplerden kuşku duymanız anlamına gelmemeli. Hafif, eğlenceli bir flörtse panik yapmanıza gerek yok. Sonuç olarak partnerinizin beğenilmesinden hoşnut olabilirsiniz. Unutmayın, bazı insanlar için alay etmek, gurur duymak, hatta “dokunaklı” olmak sadece bir yaşam biçimidir. Uygunsuz hissetmediğiniz sürece – ve partneriniz incitici bir şekilde davranmıyorsa – çok üstünde durmamalısınız. Hayatımızda yer kaplamayan küçük detaylar bunlar.

#Aşırı Geliyorsa ya da Tekrarlıyorsa Daha Büyük Bir Sorun Var

Flört etmenin sorun olabileceği zamanlar da vardır. Partnerinizle flört eden birinde aşırılık gördüyseniz, bu işleri zorlaştırır.

İdeali, partnerinizin bir şey söylemesi olacaktır; ilişkisi olduğunu ya da direkt doğrudan konuyu ele aldığını belirtebilir. “Yani, eğer gerçekten birbiriniz için önemliyseniz ve birisi, sizi ya da partnerinizi rahatsız ediyorsa, en iyi taktik partnerinizi kıstırıp; ya yürüyüp oraya dönmemek için ya da konuyu değiştirmek için konuşabilirsiniz. Mükemmel bir dünyada partneriniz bunu otomatik olarak yapar. Ancak, flörtün sizi rahatsız ettiğini, uygun olmadığını ve bu kişiyi bir daha gördüğünüzde ona bir son vermesini istemeniz gerektiğini söylemeniz de gerekebilir.

#Kişiyle Yüzleşmek

Kişiye bir şey söyler misin? Belki de aşırı durumlarda. Gerçi, bazen gerekli olabilecek olmasına rağmen, kişiyle yüzleşmek gerçekten çok kötü olmalıdır.

Normal olarak konuşmaya kendinizi enjekte etmek yeterlidir. Kişiyle yüzleştiğinizde kendinizi tanıtın veya diğer yarısı olduğunuz kişiyi ona hatırlatın. Eğer size yakın olmak isteyen biriyse ya da partnerinize bir sorun olmaya devam eden biriyse , o kişiyi bir kenara çekip konuşmayı deneyebilirsiniz. Bunun masum olduğuna inanıyorsanız, şunu söylemeyi deneyin. Herhangi bir zarar vermek istemediğinizden emin olduğunuzu açıklayın, sadece bu durumun sizi rahatsız ettiğini anlatın. Masum olduğunu düşünmüyorsanız, neden yaptığını sormak isteyebilirsiniz.

eğlence

#Büyük Resme Bakın

Bunun çoğu, bir başkasının flört ettiği bir senaryoya dayanıyor. Ama partnerinizin içindeki rolü hakkında kendinize karşı dürüst olmanız gerekir. Birisi partnerinizle flört ederse onların suçu değil, ama eğer partneriniz onu cesaretlendirir veya memnuniyetle karşılarsa ya da sürekli olarak diğer insanlarla flört ediyorsa, bir adım geri çekip daha büyük resme bakın. Bu temel bir ilişki problemine benziyor, daha büyük bir şey, başa çıkmanız gereken şey.

Kendinizi bu pozisyonda tekrar tekrar partnerinizle bulursanız, nedenini kendinize sormak isteyebilirsiniz. Başka birisinin partnerinizle flört etmesini izlemek kendini iyi hissettirmeyebilir, ancak çoğu zaman bu sadece zararsızdır bir durumdur. Başkalarının nasıl etkileşimde bulunduğunu, mizah anlayışını veya iletişim tarzını kontrol edemezsiniz. Ancak bu kişi hayatınızın normal bir parçasıysa veya eşinizin bunu teşvik ettiğini düşünüyorsanız, daha büyük bir sorun olabilir. Partnerinizle mavi boncuk dağıtmak hakkında konuşun ve eğer yapmanız gerekiyorsa, doğrudan müdahale edin.

Her şey, ilişkinizi büyük resimde nasıl etkilediğiyle ilgilidir. Bunun gerçekten bir sorun olup olmadığını bileceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz