Ana SayfaAşkPartnerinizle Aranızdaki Bağı Güçlendirecek İpuçları

Partnerinizle Aranızdaki Bağı Güçlendirecek İpuçları

-

Bazı durumlarda, çift olmak gerçekten zor olabilir. Uzaktan mükemmel gibi görünen tüm ilişkilerde, mutlaka tartışma veya kavga yaşanır. Bu durumlar, ilişkinin zayıf olduğunu değil, tam aksine sağlam ve sağlıklı olduğunun göstergesidir. Güçlü ilişkiler, bu tarz kavgalardan yara almadığı gibi, güçlenerek çıkarlar. Ancak, eğer partnerinizle aranızdaki bağlar zayıfsa, en ufak bir tartışma bile kötü sonuçlar doğuracak şekilde büyüyebilir. Bu durumların önüne geçmek için, partnerinizi çok iyi tanımalı ve anlamalısınız. Sadece anlamakla kalmayıp, mümkün olduğu kadar çok empati yapmanız gereklidir.

Partnerler arasındaki bağı güçlendirmenin pek çok yolu vardır. Bu konu hakkında, en önemli ipuçlarını bilmeniz, aranızdaki bağı kusursuz hale getirecektir.

Birbirinizi dinleyin

Dinlemek, bir ilişkinin temelidir. Bu temeli sağlam kurmanız ve birbirinizi dinlemeniz gereklidir. Tartışmadan önce, karşı tarafı dinleyerek nedenlerini anlamanız, çoğu zaman tartışmayı başlamadan bitirecektir. Sadece partnerinizi değil, zaman zaman kendi iç sesinizi de dinleyerek, ilişkinizin gidişatını gözden geçirebilirsiniz.
Partnerinizle Aranızdaki Bağı Güçlendirecek İpuçları

Zaman zaman ara verin

İlişkinizi bitirmeyin, ancak birbirinizden uzakta birkaç gün geçirin. Partnerlerin birbirini özlemesi, yeniden bağ kurmanın muhteşem bir yoludur. İlişkinize zarar vermeden, birkaç günlük kamplara veya hafta sonu etkinliklerine tek başınıza katılın ve partnerinizden uzak kalın. İlişkinizin sağlığı açısından bu çok önemli bir durumdur.

Cep telefonlarınızdan uzak kalın

İlişkilerde yaşanan problemlerin pek çoğu dikkat dağınıklığı nedeniyle olabilir. İlişkilerde, partnerlerin birbirleri ile ilgilenmesi, diyalog kurmalarının önüne geçen cep telefonları çoğu zaman siz farketmeden ilişkinizi yıpratır. Partneriniz ile sohbet ederken veya yemek esnasında, asla cep telefonunuzu kullanmayın, mümkün olduğu kadar uzak kalın. Böylece, dikkatinizi sadece ona ayırabilirsiniz.

Yaşlı çiftlerle konuşun

Sokakta veya bir yerde karşılaştığınız yaşlı çiftlerle sohbet edin ve ilişkileri hakkında soru sorun. Onlardan tavsiyeler alın, bu tavsiyeleri ilişkilerinizde kullanın. Unutmayın, tecrübe her zaman değerlidir ve o kişilerin yarım asırlık ilişki tecrübesi olabilir.

Birlikte hayır işleri yapın

Yardım etmek, en güzel terapi yöntemlerinden bir tanesi. İnsanlara, hayvanlara veya doğaya yardım edecek bir aktiviteye çift olarak katılın. Bu tarz etkinlikler, aranızdaki bağı kuvvetlendirmek için çok destekleyici olacaktır.

Kendinize iyi bakın

İnsan kendini ne kadar iyi hissederse, çevresine de o kadar iyi enerji yayar. Bu yüzden, dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi de, kendinizi iyi hissetmeniz. Gerekirse spora yazılın, fiziki görüntünüzü düzeltin, daha iyi hale getirin. Alışverişe gidip şık kıyafetler satın alın. Kendinizi iyi hissetmek ve güzel görünmek için ne gerekiyorsa yapmalısınız. Böylece, etrafınıza da iyi enerji yayarak, ilişkiniz üzerinde olumlu etki yaratabilirsiniz.

Kursa gidin

Çift olarak katıldığınız kursların, ilişkinizi olumlu yönde etkileyeceği ispatlandı. Birbirinize olan bağı güçlendirmek için katılabileceğiniz bir kurs bulun. İkinizin de ortak sevdiği bir alanda kursa başlayın. Örneğin bir yemek kursu hem eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak hem de ilişkiniz için olumlu bir adım olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz