Ana SayfaParfümParfüm Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Parfüm Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

-

Güzel kokmak tüm insanların çok eski tarihlerden biri en büyük isteklerinden biridir. Özellikle Orta Çağ’da ortaya çıkan parfüm bu iş için en çok kullanılan araçtır. Eskiden daha basit ve hafif esansları olan bir ürün olan parfüm yıllar içinde kozmetik endüstrisinin gelişmesiyle birlikte birçok çeşide sahip olmuş. Giyilecek kıyafete, yaşa, tene göre farklı çeşitleri piyasaya sürülmüştür. Daha önceleri çok detaylara dikkat eder şekilde parfüm kullanmayan ve daha dikkatli şekilde seçim yapmaya karar veren birçok kişi, koku seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiğini merak etmektedir. İşte seçim yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken detaylar…

Teninizi bilin

Her koku her tende güzel durmaz bu yüzden seçeceğiniz kokuyu denerken mutlaka teninize sıkarak deneyin. Kendi vücudunuza hangi kokunun daha çok yakıştığını bulmak sizin elinizdedir.

Farklı zamanlar için farklı seçimler yapın

Tek bir kokuya bağlı kalmaktansa, farklı zamanlar için farklı koku seçimleriniz olması daha iyidir. Arkadaşlarınızla eğlenmeye giderken veya günlük hayat için kullandığınız bir ürün, ciddi bir iş toplantısında giyilecek bir takım elbise üzerinde iyi durmayabilir. Bu yüzden farklı durumlar için alternatifleriniz olsun. Bu aynı zamanda, insanların, sizin üzerinizdeki kokunun farklılaştığını daha kolay fark etmesini sağlayacaktır.

Parfüm için çevrenin tepkilerine dikkat edin

Üzerinizdeki kokunun size yakışıp yakışmadığını en kolay şekilde çevrenin tepkilerinden fark ederseniz. Eğer çevrenizden gelen “ne kadar güzel kokuyor” yorumları artmışsa doğru ürünü bulmuşsunuz demektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz