Ana SayfaBeslenmePapatya Yağı Faydaları

Papatya Yağı Faydaları

-

Her evde bulunması gereken doğal ilaç papatya yağı faydaları;

Ruhsal dingiliğin sağlanmasında önemli bir yere sahip olan papatya, çayı kadar yağı ile de şifa dağıtır. Stresten arındırma ve vücudu rahatlatma özelliği bulunan papatya saç ve cilt güzelliğinde de kullanılır. Papatya yağını antiseptik özelliği nedeniyle mikroptan arındırmak içinde kullanabilirsiniz.  Çok amaçlı kullanılan papatya yağı, her evde bulunması gereken doğal ilaçlardan biridir.Doğanın insanoğluna sunduğu bu eşsiz çicek papatyanın yarattığı mucizeler bununla da sınırlı değil.

Stresten Arınmaya Doğal çözüm

Yeni doğan bebeklerin tenlerinin güzel kokması ve rahat uyumaları için banyolarında kullanılan papatya yağı mucizelerle doludur.Vücutta biriken kötü enerjinin atılmasına yardımcı olan ve bedeni rahatlatan  bir kimyası bulunan papatya yağı, koklamanın yanısıra bedene sürülmesi ile de sizi sakinleştirir. Doğanın insanoğluna armağan ettiği değerli çiceklerden biri olan papatyanın mucizeleri saç ve cilt de yarattığı yumuşaklık ile de kendini gösteriyor.

Ciltdeki egzamaların giderilmesinde etkili olan papatya yağı, antiseptik özelliği ile küçük çaptaki yaraların iyileşmesini de sağlıyor.  Akneler ve cilt kızarıklıklarının önüne geçebilmek içinde kullanabileceğiniz papatya yağı cildi nemlendirirken gençleştirme özelliğine de sahip. Ciltde sağladığı nemlendirme özelliğini saçlara da taşıyabilen papatya yağı, kepeklenmeyi de önler. Saç renginizi daha canlı bir hale getiren mucizevi yağ saçınızın parlaklığını artırır.

Papatya yağını kullanırken ciltte tahrişe yol açmaması için zeytinyağı yada alovera yağı gibi taşıyıcı yağlarla karıştırıp kullanmanızda fayda vardır. Doğal gaz söktücü, ateş düşürücü ve ağrı kesici özelliğide bulunan papatya yağı mide rahatsızlıkların da önlenmesinde kullanılır. Suya bir kaç damla  papatya yağı damlatarak içmeniz solucan düşürmenize yada yaşadığınız hazımsızlık sorununa da çözüm olur.

Öte yandan papatya yağı kadınların adet dönemleri ve menepoz dönemlerinde de yatıştırıcı özelliğe sahiptir. Regll döneminde kadınların sıkıntılı süreci rahat bir şekilde atlatmalarına yardımcı olan papatya yağı, doğal antidepresan özelliği taşır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz