Ana SayfaCilt BakımıPamuk Gibi Ellere Sahip Olmak İçin Bitkisel Ürünler

Pamuk Gibi Ellere Sahip Olmak İçin Bitkisel Ürünler

-

Eller insanın dış dünya ile en çok haşır neşir olan organı olarak elbette zamanla yıpranır. Kötü hava koşulları ya da uğraşılan işler dolayısıyla ellerde çatlama ve kurumalar meydana gelir. Oysa yumuşacık ellere sahip olmak her kadının arzusudur. Ancak bu güzel ellere sahip olmak için tonlarca para ödemeye ya da içerisinde ne olduğu bilinmeyen ürünlere muhtaç değilsiniz. Yumuşacık eller için evde bakım oldukça önemlidir. Pamuk gibi ellere sahip olmak için bitkisel ürünler çok fazla vardır. Yazımızda da evde yapabileceğiniz bitkisel tedavilerden bahsedeceğiz.

Bitkilerle insan hemen her derdine çare bulabilir. Eller için de bitkiler çok iyi bir bakım yöntemidir.

  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı şeker ile ellerinizi ovaladığınızda 1 dakika gibi kısa bir sürede yumuşacık ellere kavuşabilirsiniz.
  • 1 çay kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı gliserin ve 4 damla gül suyunu karıştırarak ellerinizde 15 dakika bekletip durulayın. Günde 2 kere bu işlemi yaptığınızda ellerinizin daha yumuşak ve pürüzsüz bir hale geldiğini göreceksiniz.
  • Ellerinize vazelin sürüp üzerine kumaş eldiven geçirerek gece bu şekilde uyuduğunuzda ellerinize vazelinin yumuşaklığını katmış olacaksınız.
  • Yumuşacık eller için evde bakım önerilerinden biri de Hindistan cevizi yağıdır. Devamlı kullanımında elleriniz yumuşacık olacak.
  • Ilık süt de eller için önemli bir yumuşatıcıdır. Ellerinizi ılık süte sokarak biraz bekledikten sonra durulayın.
  • 1 yemek kaşığı beyaz sirkeyi su ile karıştırarak ellerinizi bu suda bir müddet bekletin. Elleriniz oldukça yumuşayacaktır.

Elleriniz özellikle kış hava koşullarında oldukça çatlayıp sertleşebilir. Ayrıca yaşın ilerlemesi, genetik faktörler ve yaz mevsiminde güneşin zararlı ışınlarına çok fazla maruz kalmış olan eller zamanla tahriş olur ve lekelenmeler meydana gelir. Tüm bu sorunlarınız için yukarıda saydığımız maddeleri evde kendiniz deneyebilir ve yumuşacık eller için evde bakım yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz