Ana SayfaCilt BakımıOzon Tedavisi Nedir?

Ozon Tedavisi Nedir?

-

Ozon tedavisi yaptıranların birçoğu bu tedaviden oldukça memnun kaldığını ifade etmektedir. Her derde deva, faydaları saymakla bitmeyen ozon tedavisini anlatmaya geçmeden önce ozonun ne olduğundan bahsedelim.

Ozon nedir?

Ozon, sağlıklı bir yaşlılık süreci geçirmek, sağlıklı yaşam sürdürmek ve süreci olabildiğince dinç ve enerjik olarak geçirebilmeyi sağlayan destek bir tedavidir.

Tamamlayıcı bir tedavi olarak nitelendirilen ozon tedavisi uzun yıllardır kullanılmakta ve başarılı sonuçlar alınmaktadır. Yüzleri güldürecek sonuçlar çıkaran bu ozon tedavisi hangi alanlarda kullanılır, merak ediyor musunuz?

Ozon tedavisi hangi alanlarda kullanılır?

 • Cilt gençleştirme
 • Sağlıklı yaşlanma
 • Diyabet
 • Diyabetik ayak yarası
 • Bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesi
 • Romatizmal hastalıklar
 • Hipertansiyon
 • Dolaşım bozukluğu rahatsızlıkları
 • Bazı bağırsak hastalıkları
 • Bel ve boyun fıtıkları
 • Kanser
 • Gibi durum ve rahatsızlıklarda destek tedavisi olarak kullanımı tercih edebilir.

Listedekilere ek olarak; alerji, astım, kronik bronşit, koah, gözde sarı nokta oluşumu, yanık, ameliyat yaralarının iyileşmesi, kanserde kemoterapi ve radyoterapi için de destek tedavi olarak tercih edilmektedir.

Kan yolu ile yapılan ozon tedavisi diğer bir adıyla majör ozon tedavisinin en ehemmiyetli ve en net tesiri antienflamatuar etkisidir. Buna ek olarak bağışıklık sisteminin güçlenip damar duvarlarının yenilenmesi hatta doku oksijenlenmesinin ve metabolizma hızının artışı gibi etkiler oluşturup bütün vücudun yenilenmesini sağlar.

Faydaları saymakla bitmeyen ozon tedavisi nasıl yapılıyor diye merak edenler için de biraz bilgi verelim.

Ozon Tedavisi Nasıl Gerçekleştirilir?

Bu tedavide her hastadan 50 mililitre kan alınır. Alınan kan özel bir sistem ile steril şişelere yavaşça aktarılır. Aktarım sırasında kana bol miktarda oksijen de verilir. Oksijen ile kanın bulunduğu şişeye yansıyan özel bir ışık sayesinde ozonlaşma gerçekleştirilir. Bu sayede     kanın daha fazla oksijenlenmesi sağlanır. Özel sistem ve teknikler aracılığıyla oksijenle yıkan kan, tıpkı serumda olduğu gibi damla damla hastaya veriliyor.

Diğer bir uygulama yöntemi ise ozon gazı kapalı bir sistemde, özel bir bot içinde dolandırılmak suretiyle ya da vücudun farklı bölgelerine uygun folyolar / torbalar ile tatbik edilir.

Ozon tedavisinin uygulama yöntemleri çok çeşitlidir. Size en uygun yöntem belirlenir ve uygulanır.

Ozon tedavisinin zararları konusuna değinecek olursak eğer fazla ve yanlış uygulamalarda yan etkiler görülebileceğini belirtmek isterim. Bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda, uygulamanın güvenli bir yerde yapılması büyük önem arz eder. İyileşmek isterken var olan sağlığımızdan olmak hepimiz için üzücü bir sonuçtur elbette.

Ozon tedavisi yaptıracak olan bireylerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta güvenilir bir merkez aracılığıyla bunu gerçekleştirmesidir. Tüm sağlık uygulamalarında olduğu gibi ozon tedavisinin de yanlış doz ve yanlış yollarla uygulanması yan etkiler oluşturabilir. Güvenilirliğinden şüphe ettiğiniz merkezlerde bu işlemin gerçekleştirilmesi sizi bulunduğunuzdan çok daha kötü bir konuma düşürebileceğini unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz