Ana SayfaCilt BakımıOtobronzan Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Otobronzan Nedir ve Nasıl Kullanılır?

-

İnsanların kendilerine bakım yapmaları sadece güzel görünmek için değil sağlık açısından da önemlidir. Özellikle hassas cilde sahip insanların güneş ışınlarından etkilenmesi durumlarına karşı çok sayıda krem üretilmiştir. Bazen bitkisel içeriklere sahip doğal kremler de kullanmak faydalı olabiliyor. Son yıllarda ismi geçen otobronzan krem güneş ışınlarına karşı çok güçlü bir yapıya sahiptir. Bu yüzden insanların tercih ettiği bu krem, duş sonrasında kullanıldığı zaman istenilen etkiye kısa sürede ulaştırabiliyor. Doğru ve hızlı sonuç almak için duş sonrasında peeling yapmak da faydalı olabilir.

İlk defa kullananlar için

Güneş ışınlarına karşı cildi koruyan ve bronz bir görünüm sağlayan otobronzan ilk defa kullanan kişilerin az miktarda kullanmaya özen göstermeleri gerekir. Bronz bir görünüm sağlamaya yardımcı olan bu krem ilk kat sürüldükten sonra bir süre bekletilip bir kat daha sürülmesi gerekir. Bu şekilde istenilen etkiyi kısa sürede almak mümkün olur. Güneş altında eşit miktarda renk değişimi olmayabildiği için az güneş alan yerlere bir kat daha sürmek gerekir.

Otobronzan kullanırken saç ve kaş bölgesine dikkat

Ten renginizi değiştirirken cildinize zarar vermeyen son dönemlerin en iyi ürününü kullanırken özellikle kaş ve saç diplerine sürmemeye dikkat etmek gerekir. Çünkü bu bölgelerde ten rengi daha açık olduğu için yüzün diğer yerlerinde fark yaratır. Bu farklılık ile çok çirkin görüntü sağlayacağından ton farkına dikkat edilmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz