Ana SayfaEstetikÖrümcek Ağı Estetiği Nedir?

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

-

Genelde yaşlanmanın ilk belirtileri yüzümüzde ve boynumuzda görülür. Bu belirtiler kendini kırışıklar ve sarkmalarla gösterir. Yaşlanmanın işaretleri, yüzümüz olduğu kadar vücudumuzda da sarkma ve benzeri durumlarla varlığını belli eder. Bunun sebebi yer çekiminin aşağı doğru uyguladığı kuvvet ve buna ek olarak yüzdeki hacim ve kolajenin azalmasıdır. Yaş almayı engelleyemeyiz ama yaşlılığın getirdiği o görüntüyü engelleyebiliriz. Her yaşın ayrı bir güzelliği var elbette ama 55 yaşındayken 35 yaşındaymışçasına görünmeyi kim istemez ki? Yer çekimine ve azalan kolajenlere inat gençleşip güzelleşmeye, yıllara meydan okumaya var mısınız?

Örümcek ağı estetiği diğer bir adıyla iple yüz gerdirme ameliyatı ile yıllara meydan okumak ve gencecik bir cilde sahip olmak mümkün. Haydi, gelin birlikte bu ameliyatsız yüz gerdirme işlemi hakkında bilgi sahibi olalım.

Örümcek Ağı Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Elastikiyeti kaybolan bölgeleri tekrar eski haline getirmek için, ameliyata gerek duyulmadan kılçıklı ya da düz ameliyat iplikleri kullanılarak yapılan bu yöntem ile oldukça doğal bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Eğer küçük bir karşılaştırma yapacak olursak, örümcek ağı estetiği diğer estetik yöntemlerine göre daha güvenli ve çabuk etki alabileceğiniz bir yöntemdir. Cilt altının minimal düzeyde girilmesi sayesinde çok yoğun hazırlık gerektiren ve uzun süren ameliyatlara göre daha makul bir fiyata daha güvenli bir sonuç alabilir ve normal yaşantınıza çok daha kısa bir sürede dönebilirsiniz. Diğer bir adıyla iple yüz gerdirme ameliyatlarının fiyatları uygulayan doktora ve kullanılan ip miktarına göre değişiklik gösteriyor.

Son dönemlerde oldukça rağbet gören bu uygulamanın popülerliği artıkça uygulayan sayısı da artışa uğradı. Tabii ki unutulmaması gereken en önemli husus uygulamanın işin ehli kimselere yaptırılmasıdır. Aksi takdirde gençleşelim derken, var olan güzelliğimize de zarar vermiş oluruz ki bunu da hiç kimse istemez diye düşünüyorum.

Tırtıklı intradermal ya da poliproplen ipler, tünel tekniği kullanılarak derinin üst yüzeyinin hemen altına girilerek yerleştirilmesi esasına dayanır. Ciltte ince uçlu iğneler ile küçük girişler oluşturulur ve iplerin zikzak hareketlerle yerleştirilmesi sağlanır. Bu işlem lokal anestezi ile yapılır, genel anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Üstelik hasta işlemden hemen sonra uygun yatış pozisyonu vb. kurallara dikkat etmek şartıyla normal yaşantısına da dönebilir. Örümcek ağı estetiği ne kadar kalıcı diye soracak olursanız rahatlıkla 2 yıla kadar kalıcılığı sürüyor diyebilirim.

Örümcek Ağı Estetiği Kimler İçin Uygundur?

  • Cildinizde yüksek derecede elastikiyet kaybı varsa, sarkma ve derinleşmiş kırışıklık problemi yaşıyorsanız,
  • Yüksek derecede ve çok dramatik sonuçlar almak istiyorsanız,
  • Çok hassas, çok ince ve çok gevşek dokulu bir cilde sahipseniz,

İnce dış cilt tabakasına ya da yüzünüzde düşük miktarda yağ tabakasına sahipseniz bu yöntem sizin için oldukça uygun bir yöntem olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz