Ana SayfaModaOrta Uzunlukta Saçlar İçin Topuz Modelleri

Orta Uzunlukta Saçlar İçin Topuz Modelleri

-

Orijinal, pratik ve şık bir saç modeli olan topuz, her geçen gün kadınlar arasında daha popüler hale gelir. Neredeyse her görünüm ve stile en iyi şekilde uyum sağladığı için hem günlük hem gece hem de ofis stilinizi kolayca tamamlayabilirsiniz. Buna ek olarak saç topuzu, hem genç kızlar hem de yetişkin kadınlar tarafından kullanılabilir. Peki, orta uzunluktaki saçlarda güzel ve orijinal bir saç topuzu nasıl yapılır ve bunu yaparken ipuçları ve seçenekler nelerdir?

Pratik Saç Topuzu

Saç topuzu, sünger kullanılarak ya da basit bir çorap kullanılarak kolay ve pratik bir şekilde yapılabilir. Pratik saç topuzu için adım adım talimatlar aşağıda özetlenmiştir;

Saç topuzu nasıl yapılır?

Adım 1: Bir çorap alın ve ayak parmaklarının kısmını makasla kesin. Sonrasında çorabı bir silindire dönüştürün.

Saç topuzu yapılışı

Adım 2: Saçınızı kafanızın üst kısmında basit bir at kuyruğu yapın ve ince bir saç tokası ile sabitleyin.

Pratik saç topuzu

Adım 3: Yaptığınız at kuyruğunu, çoraptan yaptığınız silindir ya da topuz süngerinden geçirin. Süngerin saç altında görünmemesi için saç renginize en yakın tonda süngerleri tercih edin.

Pratik topuz nasıl yapılır?

Adım 4: Sıkıca tutturabileceğiniz, görünmez bir elastik tokayı, çorabın etrafına eşit bir şekilde yerleştirin.

Adım 5: Geriye kalan saç tellerini topuzun etrafına dolayın ya da tel toka ile saçınıza sabitleyin. Daha iyi bir etki için topuzu yaptığınızda, sabitleyici bir saç spreyi kullanarak topuzun kalıcılığını arttırabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz