Ana SayfaTeknolojiOlmadan Yaşayamayacağınız 10 Akıllı Telefon Özelliği

Olmadan Yaşayamayacağınız 10 Akıllı Telefon Özelliği

-

Teknoloji her geçen gün hızla ilerliyor ve artık ona yetişmek bile oldukça zor olmaya başladı. Hadi geçmişe dönelim ve bir düşünelim! 10 yıl önce yapılacak 10 şey olduğunda, 10 cihaza ihtiyacınız vardı. Artık bir akıllı telefon ile arama yapabilir, metin yazabilir, TV şovları izleyebilir, haberleri okuyabilir ve ödemeler yapabilirsiniz. Ve daha bile fazlasını kolaylıkla yapabilirsiniz. Yani düşündüğümüzde tüm bu işlemleri tek bir cihaz ile kolayca halledebilirsiniz.

Necibe.com olarak biz, akıllı telefonunuzda hayatınızı kolaylaştıracak ve gerçekten işinize yarayacak bir kaç yararlı fonksiyon bulduk ve sizin için listeledik!

10. Ekran kilidi mesajı

Olmadan Yaşayamayacağınız 10 Akıllı Telefon Özelliği

Telefonunuzu kaybettiğinizi ve ekranın size özel parolanız ile kilitlendiğini düşünün. O eşsiz kodun farkında olan tek sizsiniz, öyle değil mi? Artık cihazınızı göremeyecek ve bulamayacak gibi düşünüyor olabilirsiniz, belki de gerçekten bulamayacaksınız! Android’in yeni bir sürümünde özel bir özellik ile, kilit ekranına bir mesaj bırakabilirsiniz. Örneğin, kaybolduğu zaman size geri gönderilmesi için ufak bir mesaj bırakabilirsiniz.

“Ayarlar” – “Ekran ve güvenlik kilidi” – “Ekran kilidi mesajı” kısmına gidin. Şimdi bir yedek telefon numarası veya e-posta adresi yazın. İşte bukadar ! Artık kaybolsa da bulma şansınız oldukça yüksek. Eğer iyi insanların eline geçerse elbette.

9. Akıllı telefon kurtarma seçeneği

Olmadan Yaşayamayacağınız 10 Akıllı Telefon Özelliği

Kilit ekranı mesajı yetmezse hırsızlığa karşı bir uygulama kullanabilirsiniz. Bu tür uygulamalar (Cerberus bunlardan biridir) yakınlardaki kişilerin ilgisini çekmek için resim çekebilir, mikrofonu etkinleştirebilir, telefonu bloke edebilir ve / veya üzerindeki tüm verileri silebilir, GPS ile konumlandırabilir veya hatta yüksek sesli bir sinyal gönderebilir.

8. Belleği kaydedin

Olmadan Yaşayamayacağınız 10 Akıllı Telefon Özelliği

Er ya da geç, cihazınızdaki hafıza doldu. Bu, flash bellek kartını, Dropbox gibi bulut servislerini kullanarak yedekleyebilir veya verilerinizi bir bilgisayara atabilirsiniz. Fakat bekleyin! Başka güzel bir seçeneğiniz daha var: sadece tüm verilerinizi Telegram Messenger’a yükleyin.

Telegram, kendinize dosyalar, metinler ve bağlantılar göndermenizi sağlar. Her ikisini de bir not defteri ve bulut depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Numaranızı orada bulup kullanmaya başlayabilirsiniz.

7. Telefon olarak CCTV

Olmadan Yaşayamayacağınız 10 Akıllı Telefon Özelliği

Eviniz için basit bir güvenlik sistemi oluşturmak için eski bir akıllı telefon kullanabilirsiniz. Hareket algılayıcısı işlevine sahip bir uygulama, cihazınızı birisi göründüğünde resim çeken bir CCTV kamerasına dönüştürür. Size hemen fotoğrafları gönderecektir.

Böyle bir aygıtı nasıl bir araya getirebileceğinize dair daha fazla ayrıntıyı internette bulabilirsiniz. Ayrıca, akıllı telefonu bebeğiniz için bir video dadı haline getirebilirsiniz (seçili seslere tepki veren bir uygulama indirerek bu işleme başlayabilirsiniz). Ancak, özel olarak belirlenmiş cihazların kullanılması her zaman en iyi seçimdir. Riske atmamanızda yarar var.

6. Çizgi Kamerası

Olmadan Yaşayamayacağınız 10 Akıllı Telefon Özelliği

Ayrıca akıllı telefonunuzu aracınızda bir DVR (çizgi kamerası) olarak da kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kameranızı, yolun en iyi manzarasına sahip olacak şekilde kurmaktır. Daha da iyi çalışması için özel DVR uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Aracınızda gerçek bir DVR kullanmak daima en iyi seçimdir. Bununla birlikte, kiralık bir araçta seyir halindeyken, böyle bir DIY çizgi kamerası çok yararlı olabilir.

5. Sihirli menüye erişim

Olmadan Yaşayamayacağınız 10 Akıllı Telefon Özelliği

Akıllı telefonunuz hakkında bilgi edinme konusunda oldukça meraklıysanız ve her zaman kullanıyorsanız, ayarlarını profesyonel gibi de değiştirebilmelisiniz. Bunu yapmak için Geliştirici Menüsüne gitmeniz gerekiyor.

Git: “Ayarlar” – “Telefon hakkında” – “Model Numarası” üzerine 7 kez tıklayın.

Tebrikler! Artık geliştirici oldunuz! Bu menüyü kullanarak, genel performansı, sinyal alma kalitesini ve sistem görünümünü artırabilirsiniz. Hatta bir çok farklı seçeneğe ulaşabilir ve telefonu geliştirici gibi kullanabilirsiniz. Ayarlarını kurcalarken dikkatli olmanızda yarar var çünkü ince ayarlamalar mevcut. Şimdiden bol şans!

4. UV ışığı

Olmadan Yaşayamayacağınız 10 Akıllı Telefon Özelliği

Özellikle banknotların doğruluğunu kontrol etmek isterseniz, UV ışığı çok faydalı olabilir. Elbette bazı bant, işaretleyiciler ve akıllı telefonu kullanarak evinizde kendi başınıza böyle bir cihaz yapabilirsiniz.

Telefonunuzun flash kısmına bir parça bant yapıştırın ve üzerini mavi bir işaretle boyayın. Birinci adımınızı tekrarlayın, mor renkle boyayın, sonra aynı şekilde 2 kat daha ekleyin. Bitti! Evde kendi başınıza nasıl yapacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için internette ufak bir araştırma yapabilirsiniz.

3. Akıllı telefon ile inşaat işleri

Olmadan Yaşayamayacağınız 10 Akıllı Telefon Özelliği

Artık herhangi bir akıllı telefonun bile ivmeölçer ve bir cayro sensörü var. Her ikisi de aygıtın alanındaki konumunu belirlemesine izin verir. Android ve iOS için belirli uygulamaları indirin ve telefonunuz artık inşaat işi için oldukça hazır ve kullanışlı hale gelsin. Özellikle bir yerin eğimini ölçmek için bu tarz programlar kullanmanızda oldukça yarar var. Bununla birlikte, profesyonel bir yapı için gerçek araçları kullanın.

2. İlginç istatistikler

Olmadan Yaşayamayacağınız 10 Akıllı Telefon Özelliği

Aileniz bir akıllı telefon bağımlısı olduğunuzdan şikayet ediyor mu? O halde düşünmek ve bazı ilginç istatistiklere bakarak bağımlısı olduğunu bulmak için araştırma yapmanın vakti geldi.

IOS’ta “Ayarlar” – “Pil” e gidin ve “son 7 gün” sütununun sağındaki arama tuşuna basın, en çok kullanılan uygulamalarınızın bir listesi görünecektir. Bu kısımdan hangi uygulamalarda ne kadar süre geçirdiğinizi ve aslında ne kadar bağımlı olup olmadığınızı test edebilir ve kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

1. Tek renkli mod

Olmadan Yaşayamayacağınız 10 Akıllı Telefon Özelliği

Pili ve gözlerinizi kurtarmak istiyor musunuz? O zaman herhangi bir yazı okurken akıllı telefonunuzu tek renkli modda kullanın. “Büyülü” geliştirici menüsüne gidin ve “simüle anomali” ni bulun ve ardından siyah-beyaz modunu açın. Artık telefonunuz siyah beyaz olarak çalışacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz