Ana SayfaSeyahatNew York'a Gitmek İçin 6 Neden

New York’a Gitmek İçin 6 Neden

-

New York’a gitmek, ölmeden önce yapılması gerekenler listesinde! Burada yapacak çok şey, görecek çok fazla yer var, ancak ne yazık ki hepsini yapmak için genellikle yeterli zaman bulunmuyor. Buraya ister 1 haftalık, isterseniz uzun süreli bir tatil için gidecek olun, New York’a gitmeniz için 6 nedeni bu yazımızda listeledik…

1. Manhattan 

Manhattan

Manhattan, New York’un tam kalbindedir ve Central Park, Times Meydanı, Empire State Binası ve Özgürlük Heykeli’nin mekanıdır. Dünyadaki en iyi yerlerinden birinde, her dışarı çıktığınızda dışarıda sizi yeni bir macera bekliyor olacak.

2. Yemek

New York’da ne yapılır?

Sofistike yemeklerden sokak satıcılarına, New York; seçim yapmak için geniş bir yemek seçeneği yelpazesine sahiptir. Şehrin ev sahipliği yaptığı birçok kültür, günün her saati, dünyanın dört bir yanından lezzetler sunmaktadır.

3. Sanat

New York’da sanat

Küçük Bushwick stüdyolarında çalışan klasik sanatçılardan, mücadeleci sanatçılara kadar New York’taki sanat seçenekleri eşsizdir. Aşağı Doğu Yakası ve Chelsea’deki küçük galeriler, markalaşma yaratmaya yardımcı olan müzeler(Metropolitan Sanat Müzesi, Modern Sanat Müzesi, Guggenheim, Whitney) dünyanın en iyi sanatına ev sahipliği yapıyor.

4. Gökdelenler

Empire State binası

New York sokaklarında ve caddelerde yürürken, yükselen gökdelenler sizde mutlaka hayranlık uyandıracak. Özellikle meşhur Empire State Binası’nı görmeden geri dönmeyin.

5. Alışveriş

New York’da alışveriş

Bir kadın için New York’a gitmek için en önemli nedenlerden biridir. Burası, dünyanın en iyi alışveriş mekanlarına sahiptir. Gitmişken New York Moda Haftası’nda şovlara da katılın.

6. Ünlü Yerler

New York’da ne yapılır?

New York’ta, televizyonda ya da ünlü filmlerde gördüğünüz hemen her evin nerede çekildiğini görebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz