Ana SayfaBeslenmeNeden Kilo Veremiyorum?

Neden Kilo Veremiyorum?

-

“Uğraşıyorum ama bir türlü kilo veremiyorum!” diyorsanız, yalnız değilsiniz. Sokakta sizin gibi düşünen milyonlarca insan var. Aç kalmanıza, öğün atlamanıza ya da düşük kalorili diyetler yapmanıza rağmen tartınız beklentilerinizi karşılamıyorsa, bir yerlerde yanlış yapıyor olabilirsiniz. Bu yazımızda, kilo veremiyor oluşunuzun potansiyel 5 nedenini listeledik…

1) Light Ürünler

Sıkı bir diyet yapmaya karar verdiğinizde, başlangıçta çok kararlı olursunuz. Yedikleriniz sürekli “light” ürünler olursa, beyninize bir süre sonra metabolizmanızı yavaşlatacak sinyaller gider. Beyne bu mesajı veren hormonu dengede tutmak için, hazırladığınız salatayı ceviz, hellim peyniri gibi lezzetlerle tatlandırın.

2) Kredi Kartı İle Ödeme

Kredi kartı ne alaka diye düşünebilirsiniz; ancak yapılan bir araştırmaya göre, alışveriş yaparken kredi kartı kullananların, nakit taşıyan insanlara göre daha sağlıksız ve kalorisi daha yüksek yiyecekler satın aldıkları belirtildi.

3) Sürekli Egzersiz Düşünmek

Sürekli egzersiz düşünmenin de dezavantajları vardır. Yapılan bir araştırma, sürekli egzersiz düşündüğünüzde, %50 oranında daha fazla yemek yediğiniz belirtildi.

4) Az Uyumak

Daha az uyuduğunuzda, ertesi gün ortalama 300 kalori daha fazla alırsınız ve gün boyunca yediklerinize 21 gram daha fazla yağ eklenir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, günde ortalama 8-9 saat uyumalısınız.

5) Stresli Olmak

Telaşlı bir yaşam, zorlu bir iş, aile içinde yaşanan sorunlar, stresinizin nedeni ne olursa olsun, kilo verme mücadelenizin başarıya ulaşmamasının altında yatan neden bunlar olabilir. Bunun nedeni, kortizon isimli stres hormonunun vücutta yağ miktarını arttırmasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz