Ana SayfaEstetikNasolabial Dolgu Nedir?

Nasolabial Dolgu Nedir?

-

NASOLABİAL DOLGU: İlerleyen yaşla birlikte ciltteki kolajen miktarının azalmasına bağlı olarak ciltte çeşitli bölgelerde kırışıklıklar ortaya çıkabilmektedir. Cilt her zaman genç yaştaki gibi diri ve taze kalamamaktadır. Özellikle 30 yaşından sonra ciltte kırışıklıklar yavaş yavaş oluşmaya başlar. İşte bu yaştan sonra yapılabilecek her türlü kırışık önleyici tedaviler ileri ki zamanda kırışıklıkların ciltte yer etmesini büyük oranda engelleyecektir. 30 yaşından sonra ciltte ortaya çıkan kırışıklıklardan birisi de burun ve ağız arasında kalan nazolabial çizgilerdir. Bu çizgiler sürekli gülmeye ve ağzı gelmeye bağlı olarak ciltte yer eder. Ancak bu çizgi sadece ileriki yaşlarda olan kişilerde bulunmaz. Bu çizgi genç yaşta olanlar da da görünebilir. Ancak ilerleyen yaşla birlikte ciltteki kolajen miktarı azaldığı için daha çok belli olur.

Nedir? Yaşın ilerlemesiyle birlikte yüzümüzde yer eden nazolabial çizgileri yok etmek için kullanılan yönteme nazolabial dolgu yöntemi denir. Nazolabial dolgu hyaluronik asit içerikli madde ile yapılır. Bu madde cilde yabancı bir madde değildir. Hyaluronik asit zaten insan vücudunda bulunan ve cildin yenilenmesini sağlayan bir maddedir. Bu madde ilerleyen yaşla birlikte vücudumuzda azalmaya başlar. Bu madde azalmaya başlayınca da kolajen miktarının da azalması ile birlikte vücutta kırışıklıklar meydana gelir. Ancak kırışıklıklar ortaya çıkmadan azalan asiti yerine koyarsak kendimizi kırışıklıklardan  engellemiş oluruz. Nazolabial dolgu ile de bu asit yerine konularak oluşmadan nazolabial çizgiler engellenebilir, aynı zamanda oluşmuş çizgiler de giderilebilir.

Uygulama Nasıl Yapılır? Nazolabial dolgu uygulaması medikal estetik merkezlerinde, özel hastanelerde veya özel kliniklerde uygulanabilmektedir. Bu işlemi konusunda uzman kişinin yapması önemlidir. Nazolabial dolgu uygulaması sırasında ince uçlu enjektörle nazolabial çizgilerin olduğu yere hyaluronik asit enjektesi gerçekleştirilir ve bu sayede kırışıklıklarınız yok edilir. Uygulama sonrası bu bölgede bir iki gün süren hafif kızarıklık ve şişlikler olabilir. Asıl görüntüyü görmeniz için iki üç gün geçmesini beklemeniz gerekir.

Kalıcılık Nedir? Nazolabial dolgu uygulaması etkisi 9-18 ay süre arası sürecektir. Hyaluronik asit içerikli dolgularin kalıcılığı dolgunun yapıldığı yere bağlı olarak değişiklik gösterir. Ancak ortalama olarak bir süre vermek gerekirse nazolabial dolgu kalıcılığının  8-9 ay olduğunu söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz