Ana SayfaKişisel BakımNane Yağı İle Dudak Bakımı

Nane Yağı İle Dudak Bakımı

-

Nane Yağı ile Bakımlı Dolgun Dudaklar

Yüzümüzde gözlerimizden sonra en çok dikkat çeken yerimiz dudaklarımızdır. Hepimiz yani genellikle kadınlar bakımlı dudaklarımızın olmasını isteriz. Kimimiz için sadece bakımlı gözükmesi yeterken kimimiz için çekici ve dolgun olması da önemlidir. Estetiğin bu kadar hayatımıza girdiği bir yüzyılda belki de en masum olan dudak dolgunlaştırma operasyonudur. Ama cümle içerisinde de geçtiği gibi “operasyon” dur. Evimizde nane yağı ile bakımlı dolgun dudaklara basit ve de pratik bir yöntem ile sahip olabilir, düzenli dudak bakımımızı gerçekleştirebiliriz.

Nane yağı nasıl kullanılmalıdır?

Nane yağı yakıcı özelliği olduğu için kan dolaşımı arttırır ve dudakların kabarmasını dolgun ve parlak gözükmesini sağlar.

  • Eğer sadece bakımlı gözükmek sizin için yeterli ise parlatıcınızın içerisine çok az damlatmanız ve dudaklarınıza uygulamanız yeterli olacaktır. Hem daha az acı hem daha doğal bir görüntü sağlamış olacaksınız. Parlatıcı yerine bir miktar vazalin ile de dudakların parlaklık kazanması sağlanabilir.
  • Biraz da çekici gözükeyim derseniz bir diş fırçası üzerinde dökeceğiniz nane yağını yuvarlak hareketler ile dudağınıza masaj yapabilirsiniz. Nane yağı emildikten sonra rujunuzu sürebilir operasyonsuz ve en doğal yöntem ile çekici ve dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Uygulama sonrası kaşınma ve karıncalanma başlayacaktır. Uçucu bir yağ olması sebebi ile dolgunluk çok uzun sürmeyecektir. Ancak dudak bakımınızı evde en doğal ve en ucuz şekilde yapmış olmanın verdiği his paha biçilemez olacaktır.

Sabah ve akşam uygulanması durumunda daha uzun sürmesi sağlanabilir. Daha önce kullanmış olduğunuz parlatıcı veya nemlendiricinizin içerisine damlatarak da gün içerisin dudak bakımınızı yapabilir, çekici dudaklar ile gününüzü tamamlayabilirsiniz.

Nane alerjik bir reaksiyon gösterebileceği için alerjisi olan kişilerde kesinlikle kullanılmamalıdır. Eğer alerjinizin olup olmadığını bilmiyorsanız küçük bir alanda test edebilirsiniz.

Kakao Yağı ve Faydaları Nelerdir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz