Ana SayfaModaMutlu Evlilik Formülü Nedir?

Mutlu Evlilik Formülü Nedir?

-

Günümüzde mutsuz evliliklerin ve boşanmaların sayısı neredeyse mutlulukla süren örneklerden daha fazla olacak duruma ulaştı. Bu yüzden birçok insan, mutlu evlilik için yollar aramaktadır. Evliliğin mutsuz gitmesi çiftlerin ikisini de ciddi şekilde etkiler ve depresyona sokar. Mutlu bir hayat sürebilmek için mutlu evlilik yürütmek gerekir.

Dürüst Olun

Ne kadar klişe olsa da mutlu evlilik isteyen çiftlerin ilk uyması gereken kural birbirine karşı dürüst olabilmek. Çiftlerin birbirinden sakladıkları şeylerin veya söyledikleri yalanların sayısı arttıkça işler sarpa sarıyor, küçük bir gerginlik veya tartışmadan kaçmak uğruna yalan söylemek veya partneriniz kızıyor veya hoşlanmıyor diye bazı kişilik özelliklerinizi olmadığı gibi yansıtmak ileride daha büyük sorunlara neden oluyor.

Mutlu evlilik için kin tutmayın

Tartışsanız da gerilseniz de karşınızdaki kişi sizin hayat arkadışınız. Bu yüzden mümkün olduğunca araya küslük sokmamaya, kin tutmamaya çalışın. Partnerizin gözlerine kızgılınlıkla baktığınız anda evliliğiniz için her şey daha zor olacaktır bu yüzden sorunlanırızı çözmeye çalışın.

Cinselliğe önem verin

Evli çiftlerin mutluluğundaki azalmanın sebeplerinden biri de cinsellikten uzaklaşılmasıdır. Cinsellik çoğu zaman mutlu evlilik için en önemli kaynaktır.  Evlenmenizin üzerinden bir süre geçmesinden sonra, seksi hayatınızdan çıkartmayın. Eğer monotonluk varsa seks hayatınızı düzeltmeye çalışın. İyi seks olmayan bir evlilik çok büyük sorunlara yol açacaktır.

Hayat müşterektir

Evlilik demek, hayatını başka biriyle birleştirmek, ortaklaştırmak demektir. Bu yüzden mutlu bir evlilik sürdürmek için, “ben” yerine biz diye düşünmeye başlayın. İkiniz için de iyi olacak kararlar vermeye çalışın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz