Ana SayfaKitapModern Cadılık Hakkında Her Şey: Amerika’nın Cadıları - Alex Mar

Modern Cadılık Hakkında Her Şey: Amerika’nın Cadıları – Alex Mar

-

Amerika’nın Cadıları, özellikle kapak tasarımı ve arka kapak yazısı ile oldukça ilgimi çekti. Günümüz paganlarını konu alan kitap, birçok ayin ve bu ayinlerin yapılış amacı hakkında verdiği açıklayıcı bilgilerle beni hayli meraklandırmayı başardı. Modern cadıların aslında toplumla ne kadar iç içe olduklarını vurgulayan kitap, ne yazık ki beklediğim kadar akıcı olmaması nedeniyle 3 hafta boyunca elimde süründü. Ama bitti!

Alex Mar, ilk olarak 2010 senesinde organize edilen Tribeca Film Festivali sırasında gösterilen American Mystic ile tüm ilgiyi üzerine çekmeyi başardı. Yönetmen, gazeteci ve yazar olan Mar, belgeselinde günümüz cadılarının gizli hayatları hakkında detaylı bilgiler işledi. Daha sonrasında ise araştırmaları sırasında karşılaştığı tüm detayları barındıran bir kitap kaleme almaya karar vererek Amerika’nın Cadıları’nı ortaya çıkardı.

2015 senesinde yayımlanan kitap, New York Times edebiyat dışı alanda Öne Çıkan  Kitaplar Listesi’ne girmeyi başardı. Aynı zamanda çok satan kitaplar listesinde yer alan birçok romanı da geride bıraktı.

Alex Mar, Keltlerden gelen ve Afrika kara büyüsü ile harmanlanan günümüz paganizmi hakkında araştırmalar yaparken, içinde hissettiği manevi boşluğu doldurmayı aklına koyar. Bu nedenle OTO rahipleri ve rahibeleri ile görüşmelere başlar. Mar, arınmak için her gün vücudunu yumurtayla ovalar ve dua etmeye başlar. Manevi arayışı devam ederken rahibe olma kararı alarak bataklıkta o ürkütücü son sınavını verir…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz