Home Moda Moda Trendleri Nasıl Belirlenir?

Moda Trendleri Nasıl Belirlenir?

0
Moda Trendleri Nasıl Belirlenir?

Moda yediden yetmişe herkesin takip ettiği ve uymaya çalıştığı bir akım haline gelmiştir. Herkesin önceliği farklıdır. Aslında moda denilince akla hemen giyim ve tekstil ürünleri gelmektedir fakat gelişen dünya ile birlikte artık moda hayatımızın her alanında etkili olmaktadır. Bazı kişiler bu akıma kapılarak hayatlarına bu şekilde yön verirken bazıları da kendi seçimlerinden vazgeçmeyerek tarzlarını ortaya koyabiliyorlar.

Moda Trendlerinin Belirlenmesi

Öncelikle modacılar gelecek zamanın bir adım önüne geçerek belirlemelerde bulunmalıdırlar. Bu durumda yaratıcılıkları devreye girmelidir. Moda trendlerini uluslararası trend firmaları belirler. Bu serüven öncelikle renklerin seçimi ile başlar. Renk paletlerini geniş tutmaları ortaya çıkacak akım için yararlı olacaktır. Bunun için farklı tasarımcılar bir araya gelerek renkleri belirlerler. Küçük gruplar halinde ki bu tasarımcılar birleşerek gözlemlerini ve fikirlerini ortaya sunarlar. Ortaklaşa bir karara varılır ve renk paleti oluşturulmaya başlanır.

Kumaş Seçimi

Moda trendlerini belirleyen en önemli unsur belirlendikten sonra tabi ki kumaş seçimine geçilir. Modacılara göre renk seçimi kadar önemli olan kumaşlar belirlenir. Kumaşlar belirlenirken tabi ki tasarımcıların tasarladıkları ürünler için en uygun olan seçilir. Böylelikle satışı ve kullanışı da göz önüne alınır.

Aksesuar Seçimi

Moda trendleri belirlenirken aksesuarların önemi de unutulmamalıdır. Bunun içinde ayrı bir çalışma yapılarak ortaya çıkan ürün tamamlanmalıdır. Çünkü aksesuarlar günümüzde hem bayanların hem de artık erkeklerin vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır. Kombineleri tamamlamanın en güzel yöntemi doğru kıyafet ile doğru aksesuar kullanımıdır.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version