Ana SayfaUzmanlarMide Küçültme Ameliyatı Ve Risk Faktörleri

Mide Küçültme Ameliyatı Ve Risk Faktörleri

-

Artık herkesin kafasını karıştıran mide küçültme ameliyatları adına, en doğru ve güncel bilgileri sizler için derledik.

Mide Küçültme Ameliyatı Nedir?

Tüp mide ameliyatı olarak da bilinen mide küçültme ameliyatı, midenin belli bir kısmı alınarak kilo verilmesine neden olan operasyonlardır. Son yılların en popüler ameliyatlarının başında gelmektedir. İlk olarak ABD ülkesinde denenmiş ve başarılı olunmuştur. Ülkemizde tercih edilmeye son 5 yıldır başlanmış olsa da son derece hızlı yol kat ederek kendine yer bulması pek zaman almadı. Direk olarak şeklin küçültülmeye gidilmesi hemen kilo verilmesine neden olmak ile birlikte, ameliyat sonrası gıda alınması hususunda oldukça kısıtlama sağlamaktadır. Cerrahi işlem oldukça basit ve hızlı sonuçlanmaktadır. Maksimum 1,5 saat içerisinde işlem sonlanır ve bir sonraki evreye geçilir. Beden kilolu olmak dışında normal bir şekilde işleyişine devam ederken, bu kadar büyük bir kayba uğraması doğal olarak yan etkileri de beraberinde getirecektir. Başta emilim bozukluğu ve diğer sorunlardan önce mide by-passı yapılması zorunludur.

Mide Küçültme Ameliyatı Riskler Ve Risk Grupları

En başta bilinmesi gerekenlerin başında bu ameliyat tercihinin düşük-orta sınıf risk grubu ameliyatları arasında olduğudur. Bu gerekçeyle şu sonuca ulaşmaktayız. Tüp mide ameliyatları ne çok risksiz bir ameliyattır, nede %100 risksiz bir ameliyattır. Her hastanın bünyesi ve yapısı farklı olduğundan sonuçlar hakkında net konuşmak yanlış olacaktır. Kendinizi emin ellerde hissedeceğiniz bir cerraha bırakmaktan başka bir şans kalmıyor. Bugüne kadar yapılan mide küçültme ameliyatlarında başarı oranı sadece %1-2’lik kısmında problemler yaşandığını ortaya koymakta. Neredeyse %98’lik ameliyat tarihçesin de bütün sonuçlar sorunsuz olarak noktalandı. Tüm kriterlerin yerine getirilmesi durumunda pek bir sorun yaşanmadığı istatistiklerle gözler önüne serilmektedir.

Mide Küçültme Ameliyat Fiyatları Nelerdir?

Her sektörde olduğu gibi sağlık sektöründen de kaliteden kaliteye farklar gözükmekte. Ayrıca kişinin ihtiyaç duyduğu bazı özel istekler ve alınacak sonuçlara göre tedavisi süreside fiyat konusunda hesap edilmektedir. Kafanızda bir fiyat planlaması yapmadan bir hekimle görüşmek sizler için daha doğru bir adım olacağından emin olun. Para faktöründen önce kendinizi ameliyat edecek doktor hakkında sağlam bilgilere ulaşmak iki taraf içinde doğru tercih olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz