Ana SayfaBeslenmeMetabolizma Hızlandıran Çaylar

Metabolizma Hızlandıran Çaylar

-

Günümüzün en popüler konularından biri de metabolizma hızlandırmaktır. Ülkemizde büyük bir çoğunluk fazla kilolardan kurtulmaya çalışırken düzenli spor yapmak için yeterli vakit bulamıyor. İş bu noktaya gelince de metabolizma hızlandıran çay ve yiyecekler devreye giriyor.

Metabolizmanın hızlanması, gün içinde egzersiz yapmadan harcanan kalori miktarını arttırarak zayıflamaya yardımcı olur. Metabolizma hızlandırıcı çaylar arasında en çok önerilen çaylar yeşil çay, tarçın çayı, mate, oolong ve zencefil çayı.

Yeşil Çay: Yeşil çayın metabolizmayı %4’e kadar hızlandırdığı sonucu elde edilmiştir. Bunlar dışında, yeşil çay kafein içerir ve kafeinin de  metabolizmayı hızlandırdığı bilinmektedir. Yeşil çay yemeklerden sonra içildiğinde kan şekerinin daha yavaş yükselmesini sağlayarak iştahı azaltmasıyla kilo vermeye yardımcı olabilir.

Oolong Çayı: Oolong çayı metabolizma hızını arttırıyor ve vücudun enerji kaynağı olarak “yağları” kullanmasını sağlayarak fazla yağın atılmasını kolaylaştırıyor. Bu sayede de kilo vermeye yardımcı olur.

Tarçın Çayı: Vücut sıcaklığını yükselten baharatlar arasında yer alan tarçın, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını arttırır. Bu sayede de kilo vermeye yardımcı olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz