Home Hastalıklar Memem Çok Büyük Ne Yapmalıyım? Jinekomasti Tedavisi

Memem Çok Büyük Ne Yapmalıyım? Jinekomasti Tedavisi

0
jinekomasti

Büyük ve iri memeler birçok erkeğin hayalidir. Çünkü erkekler genel olarak cinsellik denilince ilk olarak memeleri düşünür. Bu durum erkeklerde anne sütü emerken anneye bağlanmayla ortaya çıkar. Ancak daha sonra psikolojik olarak ergenlik dönemi sonrası değişmelerde erkeklerin güzellik ve cinsellik denildiğinde verecekleri ilk yanıtlardan biri memeler olur. Ancak kadınlar bu durum daha farklıdır. Küçük memeler sorun olduğu gibi büyük memelerde özellikle genç kızlarda bir sorundur. Çünkü büyük memeler içinde giyilen kıyafet yakışmayabilir. Kişi memeleriyle ön planda olmak istemeyebilir. Özellikle ergenlik döneminde ortaya çıkmaya başlayan memeler büyümeyi ömür boyu sürdürür.

Büyük Memeler Neden Olur

Meme oluşumu hormonsal bir olaydır. Ancak aşırı derece büyüyen memeler kişiler için bir sorun haline gelir. Memeleri saklamak için sürekli büyük kıyafetler giymek zorunda olunması dış görünüşü büyük ölçüde etkileyerek kızlarda özgüven eksikliğine neden olur. Büyük memelerin asıl sorunu toplum içinde rahat davranılamaması, kişilerin istedikleri kıyafetleri giyememesi neticesinde ortaya çıkan mutsuzluk ve özgüven eksikliğidir. Bu durum sağlık açısında bir sorun olmadığı müddetçe tedavi edilebilir.

Jinekomasti Tedavisi

Kadınlarda meme büyümesi ve meme boyutu ne olursa olsun normal kabul edilebilir. Ancak erkelerde büyük memeler hem sağlık açısından hem de görünüm açısından bir sorununun habercisi olabilir. Erkeklerde büyük memelere jinekomasti yöntemiyle müdahale etmek mümkündür. Hormon bozuklukları, testesteron azlığı, troid bezlerindeki sorunlar  ve böbrek üstü bezlerindeki sorunlar erkeklerde büyük memelere sebep olabilir. Jinekomasti yönteminde cerrahi müdahale şarttır. Çünkü kadın memesi benzeri ancak süt üretmeyen erkek memelerinde meme bezleri alınarak tedavi edilebilir.

Erkek Memesi Büyümesi

Erkek memeleri hormanel sorunlardan dolayı büyüyerek kötü bir görüntü oluşturabilir. Bunun için tek çözüm cerrahi bir müdahale ile meme bezlerinin alınmasıdır. Bunun yanında hormon tedavisinin de uygulanması gerekir. Çünkü erkeklerde meme büyümesi yalnızca fiziki bir sorun değildir. Memeler hormon düzeylerinden veya başka bir sağlık sorunu yüzünden büyümüş olabilir. Tahliller yapıldıktan sonra gerekirse hormon tedavisini de başlanarak başka sorunların önüne geçilebilir.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version