Home Estetik Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme Dikleştirme Ameliyatı

0

Meme dikleştirme, bir kadının göğsünün şeklini dikleştirmek veya değiştirmek için yapılan cerrahi bir prosedürdür. En yaygın prosedürlerden biridir ve tipik olarak olumlu sonuçlar verir.

Bir kadının göğüs dikleştirmesinden fayda sağlanmasının birçok nedeni vardır. Bazı anneler hamilelik veya emzirmeden sonra orijinal boyutlarını geri kazanmak isteyebilir. Göğüs kanserinden kurtulan bazı kişiler göğüslerin yeniden yapılandırılmasının bir parçası olarak düşünebilirler. Diğerleri, fiziksel, psikolojik veya duygusal sebeplerden ötürü göğüs boyutlarını ve görüntüsünü değiştirmek istemektedirler.

Meme implantları göğüs asimetrisisini düzeltmek ve göğüs kanserini takiben yeniden yapılandırmak için de kullanılabilir. Göğüs muayenesine ve hedeflerinize bağlı olarak göğüs büyütmenize ek olarak göğüs kaldırma veya mastopeksiyum önerilebilir.

Göğüs Dikleştirme İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Doktorlar, meme dikleştirme operasyonunda genellikle bir genel anestezi kullanarak ayaktan tedavi prosedürü olarak operasyonu tamamlarlar. Prosedür, insizyonun yerleşimine ve implantın konumuna bağlı olarak bir ila iki saat sürer. Bir implant yerleştirmek için meme dikleştirme işlemi sırasında kullanılabilecek dört farklı prosedür vardır ve implantlar birkaç farklı özelliğe sahip olabilirler.

Meme Dikleştirme Ameliyattan Sonra

Ameliyattan sonra, biraz acı, şişme ve sansasyonda bazı geçici değişiklikler beklemelisiniz. Mesleğinize bağlı olarak, işlemden sonra birkaç günle bir hafta boyunca tekrar çalışmayı bekleyebilirsiniz.

Ameliyatım Ne Kadar Sürecek?

Meme dikleştirme ameliyatı, tek başına yapılırsa, genellikle 1-2 saat sürer. Meme dikleştirme işlemi, en iyi sonuç için göğüs kaldırma (mastopeksi) ile birlikte uygulanabilir. Kombinasyon cerrahisi daha uzun sürer.

Ne Tür Bir Anestezi Olacağım?

Meme dikleştirme ameliyatında tipik olarak en iyi rahatlık için genel anestezi altında yapılır. Ayrıca uyuşukluğa neden IV’e ilaç verme intravenöz sedasyon ile de yapılabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Riskli Mi?

Riskler, skarın alınması için ameliyat yapılmasını veya / veya implantın çıkarılmasını gerektirebilen kapsüler kontraktürü (kas kasılması) içerir. İmplant kopması implantın çıkarılması ve / veya değiştirilmesi ile sonuçlanır. Diğer riskler kanama, enfeksiyon, malpozisyonlama, cildin dalgalanması ve göğüs ucundaki diğer bölgelerindeki kalıcı olarak değişen sansasyonlardır.

Ameliyata Nasıl Hazırlanırım?

Herhangi bir prosedüre başlamadan önce, ameliyatınızı etkileyebilecek olan aldığınız ilaçları gözden geçirmeniz gerekiyor. Her zaman olduğu gibi, ilaç listesine ek ilaçlar eklenmesi önemlidir. Ameliyattan 10 gün önce aspirin ve aspirin ürünleri, anti-inflamatuar ilaçlar (asetaminofen veya Tylenol hariç) ve bitkisel takviyeleri önlemek gerekir.

Tıbbi durumunuza bağlı olarak, ameliyattan önce laboratuvar testleri veya tıbbi muayene yapılması istenebilir. Ayrıca, kısa bir süre önce ameliyat olmadıysanız, ameliyattan önce mamografinizi güncellemeniz istenebilir.

Tütün ürünleri, vücudunuzun iyileşme kabiliyetini zayıflatır. Ameliyattan önceki 6 hafta boyunca sigarayı bırakmanız istenecektir. Sigaranın genel sağlığınıza olduğu kadar, göğüs sağlığınıza da ciddi zararları olacaktır. Meme dikleştirme ameliyatından önce sigarayı bırakmışken, ameliyat sonrasında da sigaraya devam etmemeniz, daha sağlıklı bir yaşam için son derece önemlidir.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version