Ana SayfaSaç BakımıMayanın Saça Faydaları Nelerdir?

Mayanın Saça Faydaları Nelerdir?

Maya İle Saç Bakımı

-

Mayanın Saça Faydaları: Saçlar kadınlar için oldukça önemlidir. Sağlıklı ve güzel görünen saçlar her zaman aranılan özelliklerdir. Her kadın da saçlarının gür ve sağlıklı olmasını ister. Bunun için de birçok yola başvurur. Özellikle günümüzde çevre kirliliğinin ve kimyasal uygulamaların arttığını göz önüne alacak olursak saç dökülmesinin neredeyse herkeste görüldüğünü anlamış oluruz. Ancak bütün bu etkenlerden uzaklaşmak da maalesef günümüzde mümkün değildir. Onun için çeşitli bakımlar yaparak çevre kirliliğinin bu etkilerini ve kimyasal maddelerin zararlarını vücudumuzdan bir şekilde atmalıyız ve saçlarımızı güçlendirmeliyiz. Saçlar genellikle hormonlara bağlı olarak, bir hastalığa bağlı olarak ya da vitamin eksikliğine bağlı olarak dökülür. Saç dökülmesinin nedenini anlamak için öncelikli olarak doktora başvurmanız gerekir. Herhangi bir sorun olmadığı takdirde çeşitli bakım önerilerine başvurabilirsiniz. Saç için en güzel bakım mayayla yapılır. Çünkü mayanın saça faydaları oldukça fazladır.

Maya Saça Nasil Etki Eder?

Mucizevi bir madde olan maya, saça sürüldüğü zaman saç hücrelerini harekete geçirerek kan dolaşımının artmasını sağlar ve bu şekilde dökülmenin önüne geçer .

Mayanın Faydaları?

Maya içeriğinde yüksek miktarda vitamin ve mineral bulundurur. Mayanın içeriğindeki bu vitamin ve mineraller cilde ihtiyaç duyduğu neredeyse bütün vitamin ve mineralleri sağlar. Maya ayrıca saç derisini toksik ürünlerden de arındırır. Eğer ki saç deriniz de sivilce ve akne tedavisi yaşıyorsanız mayanın saça faydalarını burada da görebilirsiniz. Antibakteriyel özelliği ile sivilcelerin nedeni olan bakterileri derinden arındırıp sivilce oluşumunun önüne geçer. Ayrıca saç derisinde fazla yağ oluşumunda dolayı da saçlarımız dökülür. Maya saç derisini yağlardan da arındırarak gözeneklerin açılmasını, saç derinizin nefes almasını ve bu şekilde de kan dolaşımının artmasını sağlar.

Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Saç dökülmesi için maya maskesi hazırlamak için öncelikli olarak saçlarınızın temiz olması gerekir. Çünkü cilt temizlendiği zaman kirli deri atılır ve gözenekler açılır.  Maya bu temiz cilde uygulandığı zaman daha iyi etki eder.. Saç derisinde mayanın saça faydalarını görebilmek için maya maskesini saçınıza düzenli olarak uygulamalısınız. Saç için maya maskesini şu şekilde hazırlıyoruz; Yarım su bardağı kefir küçük paket maya ve 1 tatlı kaşığı balı bir kapta iyice karıştırıyoruz. Krema haline getirdiğimiz bu karışımı sıcak bir zemin üstünde bekletiyoruz. Bu karışım soğuduktan sonra uygulamaya hazır demektir. Bunu saç diplerine masaj yaparak yediriyoruz. Saçları streç ile sarıyoruz ve 40 dakika kadar bekledikten sonra saçları ılık suyla yıkıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz