Ana SayfaCilt BakımıMayanın Cilde Faydaları...

Mayanın Cilde Faydaları…

-

Mayanın Cilde Olan Faydaları: Aşırı yorgun ve solgun bir cildiniz var, sık sık sivilce ve siyah nokta sorunu mu yaşıyorsunuz. O zaman bize kulak verin. Size cildinizi sivilce ve aknelerden arındırarak cildinizin daha taze ve canlı görünmesini sağlayan mükemmel önerileriniz var. Cilt için mükemmel bir ürün olan mayadan bahsedeceğiz sizlere. Maya içerdiği vitaminlerle cilde faydalı olduğu kadar saça da oldukça faydaları bulunan bir üründür ve yenilenme sağlar. Ayrıca antibakteriyel özelliği ile cildinizi toksik maddelerden arındırır. Maya maskesi aynı zamanda cilt hastalıkları için de kullanılmaktadır. Mayanın cilde faydalarına bir göz atalım.

Mayanın Cilde Faydaları: Maya B vitamini bakımından oldukça zengin olan bir maddedir. Yüksek nemlendirici özelliği bulunmaktadır. Bu yüzden kuru ciltler için mükemmel bir üründür. Ayrıca sık sık sivilce sorunu yaşıyorsanız sivilcelerin oluşmaması için de mutlaka maya maskesini denemelisiniz. Maya maskesi ile cilt rosunlarından kurtularak cildinizi pürüzsüz bir hale getirebilirsiniz. Mayanın cilde faydaları bunlarla da sınırlı değil. Özellikle ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan kırışıklıklara da mükemmel bir çözüm sunar. 25-30 yaşlarından sonra cildimizde ufak ufak kırışıklıklar oluşmaya başlar. Bu kırışıklıkların daha derinleşmemesi için mutlaka kırışıklık oluşmaya başladıktan itibaren önlem alınması gerekir. Bu karışıklıklardan çeşitli medikal estetik işlemleri ile kurtulabilirsiniz ancak bu işlemler fazlasıyla bütçe gerektiren işlemlerdir. Bunun için bütçeniz yoksa eğer üzülmenize gerek yok. Maya maskesi ile kırışıklıklardan kurtulamabilmeniz mümkün.

Mayanın İçeriğinde Bulunan Vitaminler: B6 vitamini kuru ciltlerin işine yarayacak bir vitamindir. Çünkü bu vitamin cildi nemlendirir. Mayanın içeriğinde bulunan bir diğer vitamin  B1 vitaminidir. Bu vitamin antioksidan etkisiyle vücutta biriken toksinlerin ve ciltte biriken antioksidan maddelerin atılmasını sağlar. Bu toksik maddeler ciltte kırışıklık ve leke yaparlar. Maya maskesi içeriğinde bulundurdu bu vitaminle kırışıklıkları önler. Mayanın  içeriğindeki bir diğer maddede folik asittir. Bu da antioksidan özelliği ile öne çıkar. Son olarak bahsedeceğimiz mayanın içeriğinde ki önemli olan madde ise potasyum dur. Potasyum yine kuru ciltlerin işine yarar. Bu madde cildi derinlemesine nemlendirmeyi sağlar.

Maya Maskesi Nasıl Hazırlanır? Eğer mayanın cilde faydalarını uygulayarak görmek istiyorsanız ilk olarak maske için gereken malzemeleri toparlayabilirsiniz. Bir kaba alacağınız yoğurtla birlikte 1 paket maya maskesi  yeterli olacaktır. Maskeyi hazırlamak için kaba süt ve bir yemek kaşığı bal ekliyorsunuz. Bunları  karıştırarak yüzünüze uygulayıp 20 dakika bekledikten sonra yıkıyorsunuz. Yağlı ciltlere sahip olanlar için maya maskesi için  limon suyunu karıştırın. Yine bu maskeyi 20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra yüzünüzü bol suyla yıkayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz