Ana SayfaModaÜnlülerMatrix Filmi ile Dünyaya İsmini Duyuran Ünlü Oyuncu

Matrix Filmi ile Dünyaya İsmini Duyuran Ünlü Oyuncu

Mütevazi Bir Matrix Kahramanı...

-

Donuk Bakışları, karizmatik duruşu ve ahenkli saçları ile Keanu Reeves’in acı dolum yaşam hikayesi: Matrix filmiyle dünyaya ismini duyuran ünlü oyuncu, Keanu Reeves’ in acıklı hayat hikayesi duyanları hüzünlendiriyor. Hollywood yıldızının dram filmlerini aratmayan etkileyici hayat hikayesi adeta herkesi şaşkına uğratıyor. İşte ünlü aktörün bu kadar da olmaz dedirten trajedik hayat hikayesi:

Keanu Reeves “Birçok insan beni bilir ama hiç kimse benim neler yaşadığımı bilemez” diyerek başlıyor sözlerine.” Hayattaki ilk yalnızlığım üç yaşımdayken, birçok suçtan defalarca tutuklanmış olan babamın bizi terk edişiyle başladı. Annem bir striptizciydi ve ben bundan utanç duyuyordum. Dört tane farklı okula kaydoldum ve disleksi ile (okuma bozukluğu) mücadele ettim ki bu benim eğitim hayatımı fazlasıyla zorlaştırıyordu. İnsanlar benden uzaklaşıyordu. Okuyabilmek için çok mücadele ettim fakat sonunda okulu diploma alamadan bırakmak zorunda kaldım.23 yaşımdayken en yakın arkadaşım River Phoenix’in yüksek dozda uyuşturucudan gözlerimin önünde ölümüne tanık oldum. En yakın arkadaşınızın ölümünü görüyor ve hiçbir şey yapamıyorsunuz bu çaresizliğin tarifi yok.

1998’de Jennifer Syme ile tanıştım. Birbirimize ilk görüşte aşık olduk ve Jennifer 1999’da kızımıza hamile kaldı. Sekiz ay sonra çocuğumuz ölü doğdu,  kızımızın ölümüyle harap olduk ve adeta bu acı bizi tüketerek ilişkimizin sona ermesine sebep oldu. Evladınızı kaybetmenin acısının dünya üzerindeki bütün acılara bedel olduğunu gördük. Yaşadığımız bu üzücü olaydan 18 ay sonra Jennifer bir araba kazasında öldü. O zamandan sonra ciddi ilişkilerden ve çocuk sahibi olmaktan uzak durdum. Sevdiklerimi kaybetme korkum başladı ve kimseyi hayatıma dahil edemedim. Sadece aileme tutunmuştum ki en küçük kız kardeşim lösemi oldu, çok zor günler geçirdik. Şükürler olsun tedavi oldu ve şimdi sağlığı iyi durumda.

Hayatımızdaki her olay bize bir mesaj veriyor düşüncesiyle Matrix filmlerinden kazandığım paranın %70’ini lösemi tedavileri için çeşitli hastanelere bağış yaptım. Ben malikanesi olmayan, bir apartman dairesinde kirada yaşayan nadir Hollywood yıldızlarından biriyim. Korumalarım yok ve süslü püslü moda giysiler giymem. Yüz milyon dolar değerim olsa bile hala metroya biniyorum, evsiz insanlarla vakit geçiriyorum ve bunu seviyorum. Sonuçta hepimiz aynı fikirdeyiz ki bir trajedinin içinde bile bir yıldız yetişebiliyor. Hayatınızda ne olup bittiğinin bir önemi yok, hepsinin üstesinden gelebilirsiniz. Yeter ki manevi yönünüz güçlü olsun. “Hayat her ne olursa olsun yaşamaya değer.”

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz