Ana SayfaCilt BakımıManikür İçin Neler Gereklidir?

Manikür İçin Neler Gereklidir?

Manikür için Önemli Konular...

-

NELER GEREKLİDİR? Manikür özellikle bakımlı kadınların tercih ettiği bir uygulamadır. Tırnaklara uygulanan bu işlemle tırnaklarınız daha güzel ve parlak aynı zamanda sağlıklı bir görünüme kavuşuyor. Bu uygulamayla tırnak kenarında meydana gelen fazla etler alınıyor ve tırnaklar hoş bir görüntüye kavuşturuyor. Ancak manikür yaptırırken eğer ki acı duyuyorsanız uygulamanın size yanlış yapıldığını bilmenizde fayda var. Çünkü işlem uygulanırken kişi acı duymamalıdır. Bu sizden gereksiz et kesildiğinin göstergesidir. Dolayısıyla kesilen etle birlikte kılcal damarlar da kesiliyor ve bundan dolayı acı duyuyorsunuzdur. Ayrıca kılcal damarlar kesildiği takdirde tırnak kenarları da kanamaya başlayacaktır. Manikür setlerini  temin ederek evde kendiniz de uygulayabilirsiniz ancak tabii ki doğru tekniği öğrenmeniz gerekiyor. Peki manikür için neler gereklidir? Aletleri tanımadan önce bilinmesi gereken en önemli bilgi kullanılan aletlerin yeterince steril olması gerektiği durumudur. Evde veya gittiğiniz kuaförde kullandığınız aletlerin sadece sizlere özel olması, öyle olamıyorsa şayet her kullanımdan sonra yüksek oranda steril edilmesi gerekmektedir.

Gerekli Olan Malzemeler: Bunları şu şekilde sayabiliriz. Tırnak törpüsü, tırnak pensi, tırnak eti pensi, tırnak eti makası. Bu aletlerin kullanımında dikkate alınması gereken bir diğer unsur ise tırnak makası ile tırnak etinin kesilmesidir. Çünkü tırnak diplerinde bulunan mikroplar tırnak etlerine geçerek sizi hasta edebilir.

İki Manikür Arası Ne Kadar Sürmelidir? Bir hafta ile iki hafta arasında manikür tekrarı yapılabilir. Ki yapılmalıdır da. Kısa süreli yapılan manikür zarardan çok yarar sağlar. Etler sertleşmeden, kalınlaşmadan daha kolay bir manikür gerçekleşebilir. En doğru manikür sonucunu elde etmek istiyorsanız manikür için neler gereklidir bunu öğrenip, malzemeleri temin edip, evde etlerini kesmekten ziyade törpüleme işlemini yaparak sağlıklı bir şekilde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kendi Manikür Setinizi Yanınızda Taşıyabilirsiniz: Bulaşıcı hastalıkların en çok bulaştığı alanlardan birisi manikür ve pedikür dür. Bu tür bir rahatsızlıkla karşı karsıya kalmamak için en makul olanı kendinize bir manikür seti edinmeniz ve o seti gittiğiniz kuaföre de yanınızda götürmeniz.  Bu konuda saç hususunda davrandığınızdan daha hassas davranmalısınız. Saçınıza fön çektirdiğiniz yerde manikür ve pedikür yaptırmak zorunda değilsiniz. Hijyen kurallarına uyulduğundan tam olarak emin olmadığınız alelade bir mekanda asla ellerinizi emanet etmeyiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz