Ana SayfaMakyajMakyaj İle Yüzü İnce Gösterme Teknikleri

Makyaj İle Yüzü İnce Gösterme Teknikleri

-

Sahip olduğunuzdan daha ince bir yüze sahip olmak için makyaj malzemeleri seçiminizi doğru tercih etmelisiniz. Yüzü ince gösterme için seçilen makyaj malzemelerini ya açık tonlarda ya da koyu tonlarda seçebilirsiniz. Bu tonlar ile farklı etkiler yaratmak tamamen sizin elinizdedir. Eğer çok fazla makyaj yapmayı sevmeyen bir kişiliğe sahip iseniz makyaj tercihlerinizde sadece gözlere odaklanmanızı tavsiye ederiz.

Yüzü ince gösterme için kullanacağınız bir diğer yöntem ise doğru makyaj malzemelerini doğru şekilde ve düzgünce uygulayabilmektir. Bu esnada ise bizim size vermiş olacağımız makyaj hilelerini kullanabilirsiniz. Doğru makyaj ile yüzünüzü ince gösterme çabasına girdiğinizde illa makyöz ya da profesyonel makyaj yapıyor olmanız gerekmez. Bununla birlikte saatlerce makyaj yapmanıza da gerek kalmayacaktır. Tek yapmanız gereken doğru malzemeleri seçmek mesela biraz parlatıcı pudra, iyi bir fondöten, allık, göz kalemi ve fırça gibi makyaj malzemeleri seçebilirsiniz.

Yüzünüzü nasıl daha ince gösterebilirsiniz?

Eğer cildiniz temiz ve yağsız bir cilt ise ölü derilerden arınmış dudaklar daha hoş bir görünüm verebilir. Ayrıca yaptığınız makyajda makyajın kalıcı olması önemli bir şeydir.

Fondöten, koyu ve açık renkli bölgeler arasında denge sağlaması

Günümüzde çok popüler olarak kullanılan kontürleme tekniği yüzü ince gösterme için en çok tercih edilen yöntemdir. İlk başlarda size abartılı gelebilir ama bu makyajı özenle ve dikkatli uyguladığınız zamanlar gayet olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Bu makyajda dikkat etmeniz gerek şey ise yüzünüzdeki çizgileri iyice anlamak ve aşırı makyaj malzemesi kullanımından kaçınmak.

Çizgilerinizi ortaya çıkarmak için nasıl makyaj yapılmalıdır?

Gözaltı kapatıcı, cilt rengine uyumlu fondöten, doğal renginizden iki ton koyu renkte bir fondöten, parlatıcı pudra ve kullandığınız malzemelerin renklerine uyumlu kapatıcı kullanarak doğru makyajı uygulamak. Uygulama esnasında ise ilk başta gözaltı kapatıcısını gözaltlarına uygulayın ardından ise fondöteni tüm yüzünüze sürün seçtiğiniz fondötenin güneşe karşı koruması olup olmadığınıza dikkat etmelisiniz. Ardından ise vurgulamak istediğiniz alanlara yani kulaklarınızdan yanaklarınıza kadar olan çizgiye koyu renkli fondöteni uygulayınız daha sonra ise bir sonraki çizgi olan şakaklarınızdan çenenize kadar olan çizgiye koyu tonu uygulayınız ve geçişleri parmaklarınızla yumuşatabilirsiniz. Yüzünüzü ince gösterme için sihirli dokunuş olan kısım parlatıcı pudra uygulama kısmıdır. Bunu alnınızın üstüne, burnunuzun ortasına ve çene çizgisine uygulayarak makyaj hilesi yapıp yüzünüzü ince gösterme amacınıza ulaşmış olacaksınız. Aynı zamanda bu makyajla sadece yüzünüzü ince gösterme için yapmış olduğunuz makyaj bakışları da yüzünüzün geniş bölgelerinden uzaklaştırmış olacaktır.

Allık her şeydir

Daha ince bir yüz görünümüne sahip olmak için kullanacağınız harika malzemelerden birisi ise allıktır. Allık tercihlerinizde genellikle turuncu ve pembe tonları seçmelisiniz. Allık kullanmanın sırrı ise elmacık kemiklerinizin tam ortasından başlayarak içe dönük üçgen oluşturacak şekilde allığı uygulamaktır. Unutmayın allık sizin makyajınızın en önemli ve en renkli noktasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz