Ana SayfaMakyajMakyaj ile Burunlarınızı Nasıl Estetik Bir Görüntüye Çevirirsiniz?

Makyaj ile Burunlarınızı Nasıl Estetik Bir Görüntüye Çevirirsiniz?

-

Yüz hatlarının hepsi güzelliğinizin önemli parçalarıdır. Kadınların bir kısmı yüzhatları içerisinde en çok burunlarından şikâyetçi olmaktadırlar. Kemerli, uzun, düşük, g eniş ve büyük burun yapısı yüzün estetik görüntüsünü azaltmaktadır. Bu durumdaki kadınlar genellikle estetik operasyonlara başvurdukları görülüyor. Estetik oprasyonlar haricinde evde yapacağınız küçük makyaj hileleri sayesinde burnunuzu olduğundan daha estetik gösterebilirsiniz.

Geniş Burun Yapısına Sahip Olanlar İçin Makyaj Önerileri

Yüz yapınıza göre daha geniş bir buruna sahipseniz kontur tekniğinden faydalanabilirsiniz. Kontur tekniğinde amaç istenmeyen bölümleri kapatarak istenen bölümlerin öne çıkmasının sağlanmasıdır. Kontur tekniği için ten renginizin iki ton koyusu bir fondoten veya pudra, ten renginizde bir pudra, aydınlatıcı, temiz iki adet fırça gereklidir.

Burnun geniş olan bölümleri iki ton koyu fondöten bir fırça yardımıyla göz hizasından aşağı doğru düz bir çizgi çekilir. Burnun üst bölümüne dokunulmadan geniş olan yan kısımlarında çizginin olmasına dikkat edilmelidir. Çizilen çizgideki fondotenin fırça yardımı ile güzelce dağıtılması önemlidir. Bu işlemden sonra burnun üst kısmına ten renginizde bir pudra ve aydınlatıcı sürerek estetik görüntüyü tamamlayabilirsiniz. Burnun alt bölümlerinde genişlik varsa o bölümlere de çizgiler çekerek aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

Düşük Burun Yapısına Sahip Olanlar İçin Makyaj Önerileri

Düşük bir buruna sahipseniz ve daha yukarda bir burun istiyorsanız yine kontur tekniğinden faydalanarak beklediğiniz görüntüye ulaşabilirsiniz. Kontur uygulamasını yine iki ton koyu fondoteninizle burnunuzun ucundan bir parmak yukarıya yatay bir çizgi çekin. Fırça yardımıyla dağıtın burnunuzun üst kısımlarına temiz bir fırça ile aydınlatıcı veya açık renkli fondoten kullanarak daha estetik bir görünüm sağlayabilirsiniz. Eğer burnunuzun uzunluğundan şikâyetçi iseniz burnunuzun tam ucunu koyu renkli fondoten sürerek iyice dağıtmalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz