Ana SayfaMakyajMakyaj Hileleri ile Güzellik

Makyaj Hileleri ile Güzellik

Makyaj Hileleri İçin...

-

Makyaj Hileleri Nedir? Makyaj konusunda biraz olsun kendinizi geliştirdiyseniz çeşitli makyaj hileleri ile görünümünüzde farklılıklar yaratabilirsiniz. Ancak makyaj konusunda bir aceminin makyaj hilelerine başvurmadan önce bir kez daha düşünmesi gerekir. Çünkü yanlış yapılan makyaj hileleri ile daha güzel görüneyim derken daha komik görüntüler ortaya çıkarabilirsiniz. Peki nedir bu makyaj hileleri?

Nedir? Makyaj hilesi yüzündeki çeşitli sorunları makyajla kapayıp güzel bulunan tarafı daha ön plana çıkarmak için yapılan işlemlerdir.

Makyaj Hileleri İle Neler Yapılabilir? Makyaj hilesi ile bir çok şey yapılabilir. Örneğin kalın bir burna sahipseniz burnunuzu daha küçük gösterebilir, küçük gözlere sahipseniz gözlerinizi makyaj hileleri ile daha iri gösterebilir, küçük dudaklara sahipseniz dudaklarınızı büyütebilir ve yüzünüzü olduğundan daha kemikli bile gösterebilirsiniz.

Gözleri İri Göstermek İçin: Küçük gözlere mi sahipsiniz, ya da daha büyük gözler mi elde etmek istiyorsunuz. Bunun için siyah bir göz kalemi yeterli olacaktır. Ama yine de yanında beyaz bir parlak far işimizi daha da kolaylaştıracaktır. Gözleri büyütmek için makyaj hilelerinde temel işlem siyah göz kalemini gözün iç kısmına yaklaşmadan ortalara yakın kısımdan başlayıp gözün dış kısmına doğru taşırarak boyamaktır. Göz kalemini bir far fırçası ile dağıtırsanız gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Beyaz ve parlak olan bir far ile gözpınar kısmını aydınlatırsanız yapacağınız etkiyi oldukça arttırmış olursunuz. Son olarak yapacağınız işlemle gözlerinizi bir kat daha büyük gösterebilirsiniz. Bu işlemde rimel uygulamasıdır. Rimel ile kirpiklerinizi uzatın uzatabildiginiz kadar.

Dudaklar: Günümüzde büyük dudaklara sahip olmak için birçok kişi dolgu uygulamasına başvuruyor ancak dudak kalemleri ile en az dolgu işlemi kadar dolgun dudaklara sahip olmanız mümkün. Bunun için sahip olmanız gereken tek şey ise dudak kalemi. Dudak kalemi ile dudaklarınızı dudak çizgisinden taşırarak fazla abartmadan boyuyorsunuz. Dudak çizgisi belirledikten sonra dudak içlerine geçin. İşlem bu kadar ancak bu işlemin kalıcı olmasını istiyorsanız likit mat rujlarla gün boyu dolgun dudaklarınızın şeklini koruyabilirsiniz.

Burun: Burunlar makyaj hileleri ile adeta şekil değiştirebiliyor. Eğer burnunuzu daha ince göstermek istiyorsanız burun sırtınıza uzun 2 çizgi çekin. Bunu koyu bir farla yapın. Ardından diğer taraflara daha açık bir far sürerek bunu düzenli bir şekilde dağıtın. İşte artık daha güzel bir buruna sahipsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz