Ana SayfaMakyajMakyaj Hileleri

Makyaj Hileleri

-

Neredeyse tüm kadınlar muhteşem ve kusursuz görünmek ister ve bu yüzden makyaj yaparak yüzlerindeki bir çok kusuru gizleyip daha güzel görünmeyi talep eder. Makyaj hileleri ile birlikte yüzdeki tüm kusurlar gizlenir ve kusursuz bir görüntü elde edilebilir. Gözleri olduğundan iri göstermek, daha dolgun dudaklara sahip olduğunu hissettirmek, yüz cildinin üzerinde hiçbir iz veya hiçbir lekenin olmaması makyaj hilelerindendir. Makyaj hileleri nelerdir?

Daha İri Gözler

Kullanmış olduğunuz mat renkte göz farlarını hemen çöpe atın. Çünkü gözlerinizi daha büyük gösterebilmek için parlak ve beyaz göz farı kullanmalısınız. Koyu renk farlar her zaman gözleri olduğundan daha küçük gösterir ve biraz da basık gözlere sahip olabilirisiniz. Açık renk far göz çevresini daha parlak gösterdiğinden gözleri irileştirmek için kullanılır.

Dolgun Dudaklar

Makyaj yaparken en fazla dikkat edilmesi gereken bölge ağız bölgesidir. Çok kaliteli bir kullanışla sürülen bir ruj dudaklarınızı hem daha dolgun hem de daha alımlı gösterecektir. Dolgun dudaklarınız olmadan nasıl dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz? Öncelikli olarak dudaklarınıza bir miktar fondöten sürün, daha sonra bir peçete yardımı ile bu fondöteni eşit miktarda dudaklarınıza dağıtın ve daha sona iyi bir markanın koyu renkli (bordo veya siyah olabilir) rujunu usta bir makyöz gibi sürün.

Eğer dudaklarınıza rujdan önce dolgunluk vermek için fondöten sürmek istemiyorsanız fondöten yerine bir miktar vazelini de dudaklarınıza rujdan önce yayabilirsiniz. Dudak kenarına hafif bir dudak kalemi ile çizgi çektiğinizde dudaklarınız olduğunun neredeyse iki katı daha dolgun görünecektir.

Kusursuz Bir Cilt

Pürüzsüz cilt neredeyse yoktur diyebileceğimiz kadar az kişide bulunur. Bu da bayanların her zaman pürüzsüz bir cilt için makyaj hilelerine başvurmalarını sağlamaktadır. Kusursuz bir cilt için aslında yapılması gereken işlemler oldukça kolaydır. Her sabah evden çıkmadan önce yaptığımız makyajda kullanmış olduğumuz fondötenler bu arada imdadımıza yetişebilir. Her zaman tüm kusurları kapatmayan fondöten ile iyi bir yer değiştirme yaptığımızda cilt kusurlarımızın hepsini saklayabiliriz.

Birinci adım olarak yüzünüzdeki tüm lekelerin üzerine bir miktar koyu tonda bir fondöten kullanın. Daha sonra bu fondöteni sadece lekelerin üzerine ve etrafına yayın. Daha sonra kullanmak istediğiniz hangi tonda fondöten ise üzerine açık yakanız ve kulak arkalarınızda olmak üzere tamamen tüm yüzünüze yayın. Bu şekilde tüm yüzünüzdeki lekelerin ortadan kaybolduğunu göreceksiniz.

Çene Makyajı

Kimimizin çenesi yuvarlak kimimizinki ise biraz sivridir. Her makyaj türünde yüzün yuvarlak görünmesi gerekmez fakat bazılarımız yuvarlak yüzü sivri sivri yüzü ise yuvarlak göstermek isteyebilir. Bunu yapmak oldukça kolaydır. Kullanmış olduğunuz ruj ile dudaklarınıza yukarıya doğru eğim verdiğinizde çenenizin sivriliği ortadan kalkacaktır. Çene sivriliğini ortadan kaldırmak için bir başka adım da çeneye doğru biraz daha fazla yoğun fondöten kullanmaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz