Ana SayfaMakyajMakyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?

Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?

-

Temiz bir fırça, daha iyi bir makyaj sonucu demektir! Bu yazımızda, makyaj fırçalarının nasıl temizlenmesi gerektiği ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. İşte 5 adımda makyaj fırçası temizleme ve en iyi makyaj fırçası şampuanları…

1. Adım: Fırçayı Islatın

Makyaj fırçasını temizlemek için ilk adım, fırçayı ıslatmaktır. Fırçayı, akan suyun altına tutarak ıslatın. Ardından makyaj fırçası şampuanı uygulayın.

2. Adım: Temizleyin

Makyaj fırçası sabunu sürdüğünüz fırçayı, avucunuzun içinde daireler çizerek temizleyin.

3. Adım: Yeniden Yıkayın

Makyaj fırçasındaki sabun kalıntılarını temizlemek için fırçayı yeniden akan suyun altında tutup yıkayın.

4. Adım: Suyunu Sıkın

Makyaj fırçasını suyun altından çıkardıktan sonra, parmaklarınızla aşağı doğru ittirerek sıkın ve suyunu akıtın. Ne kadar çok sudan arındırırsanız, fırçanız o kadar hızlı kuruyacak.

5. Adım: Kurumaya Bırakın

Makyaj fırçasını temizlemek kadar, kurumasını beklemek de önemlidir. En iyi makyaj sonuçları için, fırçanız mutlaka kuru olmalıdır. Yıkadıktan sonra fırçanızı 1 gece kurumaya bırakmayı unutmayın.

Makyaj Fırçası Şampuanları 

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir?

Makyaj fırçasını bebek şampuanı ile temizleyebileceğiniz gibi, fırçalar için özel olarak hazırlanmış şampuanları da tercih edebilirsiniz. En beğendiğimiz 5 makyaj fırçası şampuanını listeledik;

  1. Real Techniques Fırça Temizleyici Jel
  2. Bare Minerals Makyaj Fırçası Temizleme Kremi
  3. French Nerds Makyaj Fırçası Temizleyici
  4. MAC Fırça Temizleyici
  5. Sephora Kuru Makyaj Fırçası Temizleme Spreyi ( Fırçanızın kirli olduğunu fark ettiyseniz ve onu yıkamak için zamanınız yoksa, Sephora’nın bu kuru temizleme spreyini tercih edebilirsiniz)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz