Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...
Ana Sayfa Makyaj Makyaj Çantanda Olması Gereken 5 Ürün

Makyaj Çantanda Olması Gereken 5 Ürün

-

Makyaj çantanda olması gereken 5 ürün dendiği zaman her kadının aklı karışıyor bence. Ben makyaj çantanda olması gereken 5 ürün nedir dendiği zaman düşünen tarafta değildim, itiraf etmek gerekirse makyajımı yaptığım tüm ürünleri çantama tıkar, sanki hepsini kullanacak gibi gün boyu yanımda taşırdım. Bir yerden sonra makyaj çantanda olması gereken 5 ürün nedir sorusu aklımda yankılandı diyebilirim çünkü artık çanta değil de bavul taşıyor gibi hissetmiştim =)

Şimdi sana öyle bir 5 ürün söyleyeceğim ki; gece yemeğe gidecek ol, istersen konsere gidecek ol, arkadaşında kalıp sabah işe gidecek ol… asla fark etmeyecek ve rahatça bu ürünler ile hızlıca her ortama uygun makyaj yapabileceksin. “Hadi oradan!” dediğini duyar gibiyim ama bu gerçek. Uzun süredir deniyorum ve başarılı sonuçlar verdi. Artık makyaj malzemeleri bütün çantamı mahvetmiyor ve tertemiz yerlerinde duruyorlar.  Hadi şu malzemeler neymiş görelim.

Makyaj çantanda olması gereken ürünler

  • Uygulaması kolay bir fondöten:

Sevdiğin bir stick fondöten bu anlamda iş görecektir. Stick fondötenler ince yapıda olduğu için fazla yer kaplamaz ve uygulama sırasında da etrafa dökülme riski olmadığı için yanında taşımak ve kolay uygulamalar yapmak için ideal. Bu maddeden de anlıyoruz ki; her kadının bir stick fondöten olmalı.

  • İyi bir gözaltı kapatıcısı:

Gözaltı kapatıcısı tabii ki aynı zamanda kapatıcı olacak kullanabileceğimiz bir ürün olduğu için çok amaçlı diyebiliriz. Sabitlenen bir ürün seçmen bu aşamada önemli çünkü bir de sabitleyici pudra taşımak istemezsin.

  • Kolay uygulama imkanı veren farlar:

Göz farı çantada taşınacaksa iki üç renkli kolay paletler ya da kalem formunda krem far ürünler tercih edilmeli. Bu seçimi yaparken de elinin alışık olduğu bir palet ya da krem far seçersen çok daha kolay bir şekilde makyajını yapar ve sürprizlerle karşılaşmazsın.

  • Muhteşem etki verdiğine inandığın bir rimel (maskara):

Maskara makyajın en önemli adımlarından biri. Makyaj yapmadığın halde rimel sür kendine bakmış bir kadın olursun. Çantanda her duruma hazır olman için en iyi rimelin her zaman olmalı.

  • Çok amaçlı bir ruj:

Şu an aklında “Ruj nasıl çok amaçlı olabilir?” sorusu geziyor değil mi? Günlük ve aynı zamanda gece makyajlarında kullanabileceğin toprak tonlarında turuncu ya da hoş bir pembe, kırmızı ruj mutlaka makyaj çantanda olmalı. Bu rujun stick ruj ya da mat ruj olması da son derece önemli; bu sayede dudağına sürdüğün ruju yanaklarına sürerek dağıtabilir ve bu sayede allık var görüntüsü yakalayabilirsin.

Bana göre çantanda bu 5 ürün varsa her günü bakımlı ve fresh bir cilt ile tamamlaman mümkün. Bu arada kontür işlemi sevenleri de unutmadım ve sizler için bir de bonus ekledim.

Bonus: “Ben kontur yapmadan yaşayamam, sokağa adım atmam, beni düşünmemişsin!” diyen güzel kadınlar sizler için de pratik bir uygulama adına içinde kendi fırçası olan bronzer kitlerin öneriyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı buraya yazın

Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...

Eşinizi Anlayın…

Eşinizi Anlamaya Çalışmak Size Kendinizi Anlamanızı Kolaylaştırır. Aşkı, sevgiliniz veya eşiniz hakkında düşünmeniz gereken bazı şeyler. 1 İlk hareketi yapmayı düşünün. 21. yüzyıl, ama genelde...

Seni Yeneceğim ” HAYAT “

Seni Yeneceğim “ HAYAT ” Hayat her zaman bize pembe pamuk şekeri tadında görünmez. Bir sürü inişler, çıkışlarla karşı karşıya kalırız. “Düşmem” der düşeriz, “Şaşmam”...

Sapyoseksüel Bir Kişi İle Çıktığınızı Gösteren 7 İşaret

Sapyoseksüel Bir Sevgiliniz Varsa Zekanız Onaylıdır! Bulunduğunuz kişiyle neden çıktığınızı her zaman tam olarak belirleyemeyebilirsiniz, ancak büyük olasılıkla, diğerlerinin sizi başlangıçta onlara çeken özelliklerine...

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?Erkekler ve kadınlar eşit muamele görmeyi hak ederken, meselenin gerçeği, iki cinsiyet arasında belirli toplumsal farklılıklar olmasıdır. Bu makale size bu temel...