Ana SayfaModaAlışveriş RehberiMakyaj Alışverişi Nasıl Olmalıdır?

Makyaj Alışverişi Nasıl Olmalıdır?

-

Her kadın günlük hayatında makyaj yapmaktadır. Az ya da fazla uygulamalar kişilerin zevklerine göre değişiklik gösterir. Ancak makyaj ortak bir buluşma noktasıdır. Makyaja yeni başlayacak olanlar ve nasıl makyaj alışverişi yapılmalıdır diye merak edenler için sizlere makyaj malzemesi olarak neler almanız gerektiğinin listesini oluşturduk. İşte makyaj alışverişi listeniz.

Makyaj alışverişi için olmazsa olmazlar

İlk olarak en temel makyaj malzemeleri mutlaka elinizde olmalıdır. Bunlar maskara, ruj ve göz kalemi. Makyaj yapmaya yeni başlayanlar bu ürünler ile kendilerini makyaja adapte etmeye başlarlar. Daha derinlere inecek olarak daha profesyonel bir makyaja başlarken ilk adım primer olmaktadır ve mutlaka listede yer almaktadır. Bunun yanı sıra kapatıcı yani fondöten de listenizde yer almalıdır. Ancak cildinizin çok fazla kapatıcıya ihtiyacı yoksa onun yerine cilt tonunuzu eşitlemek için bb ve cc kremleri de tercih edebilirsiniz.

Göz makyajı için kaş farı, eyeliner, göz kalemi, far ve maskara yeterlidir. Bu arada makyaj olarak ilk göz makyajını yapmak daha kolay sabitlemenizde yardımcı olur. Kontür makyaj yapmak istiyorsanız listenize high lighter ve kontür paleti de eklemelisiniz. Allık yüzünüzün daha canlı görünmesini sağlayacaktır. Sizi sağlıklı bir görünüşe kavuşturacaktır. Pudra makyajınızı sabitlemenizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca dudak kalemi dudak çevrenizi daha etkin hale getirir. Makyaj uygulamasında olmazsa olmaz sünger ve fırçaları da unutmayın. Sizde makyaj alışverişi listesi ile eksiklerinizi giderebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz