Ana SayfaCilt BakımıMaden Suyunun Cilde Faydaları

Maden Suyunun Cilde Faydaları

-

Asitik bileşenlerden oluşan maden suyu cilt temizliği ve bakımında da kullanılmaktadır. Her gün içilen 1 maden suyu içildiğinde cildin solgun ve yorgun görünmesini belirli düzeyde engeller. İçerisinde bulunan karbondioksit gazı sayesinde gözenekleri açıcı etkisi bulunmaktadır. Cildi canlandırır ve gençleştirmeye yardımcı olur. Sürülen noktada bir rahatlama hissi yaratır. Gerginlik kazandırır. Pürüzsüz bir görünüme yardımcı olur. Ciltteki yağ ve kirlerin yok olmasında da etkilidir.

Bir pamuk yardımı ile cildinize maden suyu ile silebilirsiniz. Yüz bölgesindeki siyah noktaları, yağ ve kirlerin yok olmasında katkı sağlar, yüzünüzü gerginleştirir. Maden suyu sürdüğünüz bölgeyi yıkayıp kuruladığınızda canlılık kazandığını ve pürüzsüzleştiğini göreceksiniz. Sabah akşam uygulayabilirsiniz.

Kadınların çok şikâyet ettiği selülitler içinde maden suyu kullanılmaktadır. Yüzünüze uyguladığınız gibi selülit oluşan bölgeye de maden suyu sürebilirsiniz. Ardından ilgili bölgeyi su ile yıkamayı unutmayın. Tek başına kullanılabilen maden suyunu dilerseniz limon suyu ile de karıştırıp uygulayabilirsiniz. Genelde kadınların maden suyu ile limon suyunu buz kalıbına dökerek buzdolabında dondurduğu ve kullanırken karışımlı olan buzu kullanmak istedikleri bölgelere sürdüğü bilinmektedir. Cildinizdeki gençleşmenin ve temizlenmenin farkını göreceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz