Ana SayfaBeslenmeLimonlu Suyun Faydası

Limonlu Suyun Faydası

Limon Mucizesi...

-

Limonlu Su İçmenin Faydaları: Sağlıklı bir bedene sahip olmak istiyorsak sağlıklı beslenmemiz şart. Sağlıklı beslenmek için de bazı şeyleri bilmemiz gerekiyor. Örneğin hangi besinin vücuda iyi geldiğini hangi besinlerin vücuda zarar verdiğini bilmemiz ve ona göre besinleri tüketmemiz gerekiyor. Ayrıca ek olarak vücudumuza alacağımız bazı takviyelerle sağlığımızı daha da artırabiliriz. Sağlık açısından oldukça faydalı olan bir  içecekten bahsedeceğiz. Bu içeceği herkes evinde 2 dakikada  hazırlayabilir. O içecek limonlu sudur. Evet yanlış duymadınız limonlu su vücudumuz için oldukça faydalıdır. Limonlu suyun faydaları oldukça fazladır. Şimdi limonlu suyun vücudumuza sağladığı faydalardan bahsedeceğiz.

Genel Sağlığa Faydasi: Limon C vitamini açısından oldukça zengin olan bir besindir. Alkali seviyesini dengeler ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlayarak bağırsaklara da olumlu yönde etki gösterir. Ayrıca ilerleyen yaşla birlikte yaralarımız geç iyileşir. Limonlu suyun faydalarını burada da görebiliriz. Limonlu su yaraların çabuk iyileşmesini sağlar. Ayrıca kanser hastalığının da büyük bir avcısıdır.  Limonlu suyu en çok kullanılanlar ise kilo vermek isteyenler. Çünkü limonlu su kilo vermeyi kolaylaştırır ve bunu da iştahı azaltarak gerçekleştirir. İçerdiği pektin lifler sayesinde açlık hissinin azalmasını sağlar. Ayrıca vücutta sürekli olarak meydana gelen toksinleri temizleyerek vücudun temizlenmesini sağlar. Limonlu suyun faydaları bunlarla da sınırlı değil. Ayrıca kan şekerini dengeler ve  kanı temizler.

Kilo Vermeye Katkısı: Limonlu suyu kilo vermeye çalışanlar kullandığı takdirde daha hızlı kilo verdiklerini göreceklerdir. Her sabah yeni kalktığımızda ağzımıza hiçbir şey almadan önce ılık suyun içine birkaç damla limon sıkıyoruz ve bu suyu karıştırıp içiyoruz. İşte bu kadar basit. Bu işlemi her gün yapıp alışkanlık haline getirdiğimiz takdirde iştahınızı azaldığını göreceksiniz. İştahınız azaldığı takdirde kilo vermek daha da kolaylaşacaktır.

Kalp Damar Hastalıklarına Etkisi: Limonlu suyun faydalarından biri de damarların duvarlarına tutunan yağları söküp atmasıdır. Sabah aç karnına içilen ılık limonlu su damarlardaki biriken yağları çözerek damar tıkanıklığı sorunu yaşayanlar için bir ilaç niteliği görüyor. Bunu her gün düzenli olarak yaptığınız takdirde damar tıkanıklığı probleminden kaynaklanan kalpte ağrı ve sıkışma durumlarının önüne geçmeye yardımcı olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz